Wesołych Świąt

Wesołych i apolitycznych Świąt czyli dlaczego historia lubi się powtarzać

W zeszłym roku, zamiast klasycznego „digital detoxu”, życzyłem Wam wszystkiego apolitycznego. Proponowałem zająć się bliskimi, zamiast niezdrowo ekscytować się popisami naszych genialnych wybrańców z Wiejskiej. W tym roku… sytuacja niestety się powtarza. Nie mogę zatem opracować bardziej kreatywnych życzeń, bo nasi dumni reprezentanci z obydwu stron sceny politycznej zafundowali nam taki przedświąteczny spektakl, że nie wiadomo czy się śmiać czy płakać. Na szczęście mam na nich niezawodną metodę.

Nie wchodząc w to kto bardziej zawinił (bo moim zdaniem to nieistotne, największym przegranym jesteśmy My, czyli zwykli wyborcy), z pełną premedytacją powtarzam zeszłoroczne słowa.

Prawdziwe życie toczy się tu i teraz. Jest zawsze na wyciągnięcie ręki. Wielki świat, który co wieczór oglądamy na ekranie telewizora (coraz rzadziej) i w Internecie (zdecydowanie częściej), jest ważny, ale nie najważniejszy. Święta to czas, by zejść na przysłowiową ziemię i zająć się tym co przyziemne. To czas, by ogarnąć nasz mały mikrokosmos, w którym żyjemy. Nie zmarnujcie go na jałowe dyskusje o kryzysach politycznych. To bez sensu. W najbliższej przyszłości i tak się nic nie zmieni, więc na kilka dni spokojnie możecie sobie odpuścić. Naprawdę warto, choćby dla własnego zdrowia psychicznego.

W nadchodzące Święta życzę Wam spokoju ducha i 100 proc. zaangażowania w tak trywialne sprawy jak np. wspólne nakrywanie do stołu czy też buszowanie w okolicach choinki w poszukiwaniu prezentów. Dla ułatwienia i na dobry początek „świętowania” podrzucam melodię bez której trudno mi sobie wyobrazić końcówkę grudnia.

Trzymajcie się ciepło!

Logo Jacek Lipski

Ps. chciałem napisać też o lepieniu bałwana, ale wnosząc z wiosennej aury za oknem to raczej się na to nie zanosi (tu znowu powtarza się historia, w zeszłym roku też nie było śniegu).

 

Spodobał ci się wpis? Doceń autora „lajkiem”!Nie chcesz przegapić kolejnych wpisów? Zapisz się na newsletter.

Podobne wpisy:

  1. Wesołych i apolitycznych Świąt
  2. Wesołych Świąt Marketingowcy!
  3. Wesołych Świąt bez…
  4. Wesołych Świąt Marketingowcy!
  5. Wesołych i zdecydowanie „oflajnowych” Świąt

Jacek Lipski

Ekspert ds. strategii marketingowych dla MŚP w B&L Consulting. Mentor w AIP Lublin oraz współautor e-booka "Lubelskie Startupy 2015". Poprzednio Social Media & Account Manager w agencji reklamowej Vena Art, specjalista ds. komunikacji marketingowej w Żagiel S.A, oraz asystent ds. komunikacji wewnętrznej w Vattenfall Distribution Poland. Po godzinach pasjonat "creative writing", polskich kryminałów i koszykówki.