Wesołych i apolitycznych Świąt

Data wpisu23 grudnia 2015 Ilość komentarzy0

W tym roku, zamiast klasycznego “digital detoxu”, życzę Wam wszystkiego “apolitycznego”. Zapomnijcie o wiadomościach, wyłączcie “fejsbuki” i przestańcie, choć na parę dni, niezdrowo ekscytować się popisami naszych genialnych wybrańców z Wiejskiej. Lepiej ten czas spędzić na robieniu rzeczy przyjemnych i pożytecznych czyli zajmowaniu się naszymi bliskimi. 

Prawdziwe życie toczy się tu i teraz. Jest zawsze na wyciągnięcie ręki. Wielki świat, który co wieczór oglądamy na ekranie telewizora, jest ważny, ale nie najważniejszy. Święta to czas, by zejść na przysłowiową ziemię i zająć się tym co przyziemne. To czas, by ogarnąć nasz mały mikrokosmos, w którym żyjemy. Nie zmarnujcie go na jałowe dyskusje o kryzysach politycznych. To bez sensu. W najbliższej przyszłości i tak się nic nie zmieni, więc na kilka dni spokojnie możecie sobie odpuścić. Naprawdę warto, choćby dla własnego zdrowia psychicznego.

W nadchodzące Święta życzę Wam spokoju ducha i 100 proc. zaangażowania w tak trywialne sprawy jak np. wspólne nakrywanie do stołu czy też buszowanie w okolicach choinki w poszukiwaniu prezentów. Chciałem napisać też o lepieniu bałwana, ale wnosząc z wiosennej aury za oknem to raczej się na to nie zanosi.

Trzymajcie się ciepło!

Logo Jacek Lipski

Jacek Lipski

Jacek Lipski