Akcja #dlaDzieciakow 2015 czyli zbieramy pieniądze na prezenty dla dzieciaków z domów dziecka

Dzisiaj szybka piłka. Krótko, zwięźle i na temat. Bez owijania w bawełnę. Wystartowała druga edycja akcji #dlaDzieciakow organizowanej przez Karola Zielinskiego z Gdyni. Podobnie jak w zeszłym roku zbieramy pieniądze na prezenty świąteczne dla dzieci z kilkunastu domów dziecka z całej Polski i podobnie jak w zeszłym roku chciałbym zaproponować Wam wsparcie inicjatywy. Pomożecie?


Rok temu
dzieciaki z 11 domów dziecka z całej Polski przygotowały listy prezentów, które chciałyby dostać pod choinkę. Młodsze dzieciaki napisały listy do Mikołaja, starsze podzieliły się swoimi marzeniami z opiekunami. Listy otrzymali Organizatorzy akcji i cała machina ruszyła. Efekty? Ponad 600 osób wpłaciło łącznie 35 tysięcy zł, za które udało się kupić prezenty dla 330 dzieciaków z 15 placówek. Więcej informacji na ten temat możecie znaleźć na oficjalnej stronie zeszłorocznej akcji. 


Jaki jest plan na 2015 rok? 

1.
Akcja startuje 16 listopada (czyli dzisiaj) i potrwa do 6 grudnia. Po zakończeniu zbiórki Karol kupuje prezenty i dostarcza je do konkretnych placówek jeszcze przed Świętami.
2. Zbiórka pieniędzy będzie prowadzona i promowana tylko i wyłącznie w internecie.
3. Trochę zmienia się sam cel zbiórki. Po rozmowach z pracownikami placówek wychowawczych Karol zmienił przeznaczenie pieniędzy. W przypadku starszych dzieci otrzymają one prezenty, które pomogą rozwijać ich umiejętności oraz talenty.

 

Przykład: w konkretnym domu dziecka mieszkają dzieci, które mają zacięcie krawieckie? Karol kupuje maszyny do szycia dla placówki. Dzieci z talentem plastycznym? Karol kupuje sztalugi malarskie lub płótna. Brakuje komputera? Sprawa oczywista, itd.

Zapytacie na pewno co z młodszymi dziećmi? One oczywiście dostaną, to o czym marzą, bo wiek ma swoje prawa!

Teraz kwestia najważniejsza. Jak możecie włączyć się do akcji?

Po pierwsze – wpłaćcie proszę jakiś pieniążek dla dzieciaków.
Zrobienie przelewu internetowego zajmie Wam max. 2 minuty, a dzieciaki się ucieszą. Możecie to zrobić na OFICJALNEJ STRONIE AKCJI – ZAPRASZAM!

Po drugie – pomóżcie w promocji akcji. Możecie nagrać krótkie video, napisać post na blogu lub skrobnąć albo udostępnić informację na Facebooku. Pamiętajcie tylko, żeby skorzystać z oficjalnego hashtagu #dlaDzieciakow.

5. Macie dodatkowe pytania? Karol przygotował dla Was specjalną sekcję informacyjną, na pewno znajdziecie tam wszystkie odpowiedzi. Jest też oficjalne video!

Ok, napisałem wszystko co chciałem Wam przekazać o akcji. Teraz idę wysłać przelew i zaspamować moją tablicę na Facebooku informacjami o akcji, do czego i Was gorąco namawiam. Sami wiecie, że Święta to czas, kiedy powinniśmy spełniać marzenia dzieciaków. Nie zapominajmy o tych, których marzenia mają mocno pod górkę. Spróbujmy razem wywołać uśmiech na ich twarzach, bo przecież gdy uśmiecha się dziecko to tak jakby uśmiechał się cały świat!


Do wsparcia akcji #dlaDzieciakow namawiam Was ja – bloger II klasy

Logo Jacek Lipski

Spodobał ci się wpis? Doceń autora „lajkiem”!Nie chcesz przegapić kolejnych wpisów? Zapisz się na newsletter.

Podobne wpisy:

  1. Akcja #dlaDzieciakow czyli zbieramy pieniądze na prezenty dla dzieciaków z domów dziecka
  2. 11 pytań do Karola Zielinskiego, CEO PayLane oraz inicjatora akcji #dladzieciakow
  3. Podsumowanie roku minionego i plany na 2015 r.
  4. Pomóż Frankowi lub Mai. Przekaż 1% na leczenie dzieciaków!
  5. #DawajPolska czyli parę słów o Eurobaskecie 2015

Jacek Lipski

Ekspert ds. strategii marketingowych dla MŚP w B&L Consulting. Mentor w AIP Lublin oraz współautor e-booka "Lubelskie Startupy 2015". Poprzednio Social Media & Account Manager w agencji reklamowej Vena Art, specjalista ds. komunikacji marketingowej w Żagiel S.A, oraz asystent ds. komunikacji wewnętrznej w Vattenfall Distribution Poland. Po godzinach pasjonat "creative writing", polskich kryminałów i koszykówki.