
Badanie IT drogą do rozwoju przedsiębiorstw
Zaawansowany świat technologii sprawia, że większość przedsiębiorstw jest skomputeryzowana i zinformatyzowana. W firmach wdraża się nowe oprogramowania, korzysta z kilku sieci i serwerów, a wewnętrzna komunikacja odbywa się coraz częściej przez ogólnie dostępne lub dedykowane narzędzia, takie, jak czaty czy komunikatory. Każdego dnia wirtualnie wymieniane są terabajty danych. Warto zatem zadbać o bezpieczeństwo poufnych danych i swój informatyczny wizerunek w sieci. Wszystko to jest łatwiejsze dzięki usłudze, jaką jest kompleksowy audyt IT.
Co to takiego?
Audyt IT to zbiór czynności kontrolnych, które pozwalają porównać stan rzeczywisty z oczekiwanym. To punkt startowy do zmian i rozwoju. To odpowiedź na trzy kluczowe pytania: „jak jest?”, „jak powinno być?” i „co zrobić, aby to osiągnąć?”. Audyt IT pozwala wykryć nieprawidłowości i wdrożyć działania naprawcze. W dłuższym okresie umożliwia nawet zapobieganie temu, co niepożądane.
Co można zyskać?
W ramach audytu IT przeprowadzony zostaje szereg działań, które w rezultacie będą owocowały niezawodnością procesów informatycznych i prowadziły do rozwoju firmy. Wszystkie są oparte o dedykowane i innowacyjne bazy wiedzy dostarczające niezbędnych informacji do przeprowadzenia go w pełni profesjonalny sposób. W przedsiębiorstwie klienta korzystającego z usługi:
- przeprowadzony zostaje pełen proces pozyskania wiedzy i gromadzenia informacji wraz z bazą danych historycznych,
- na podstawie innowacyjnej bazy wiedzy, zgodnej ze standardami W3C i Web Usability, odbywa się audyt w trzech obszarach: technologicznym, użyteczności i dostępności,
- strony internetowe są indeksowane na podstawie kodów źródłowych,
- w ramach modułu szkoleniowego, dostarczone są porady dotyczącą sposobu usuwania niezgodności wykrytych podczas audytu.
Skorzystanie z usługi pozwala chronić poufne dane i informacje firmowe, poprawiać to, co jeszcze niedoskonałe i wprowadzać właściwe rozwiązania. Optymalizacja procesów informatycznych usprawnia działanie całego przedsiębiorstwa.
Usługa audytu IT została zrealizowana przy wsparciu ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (Działania 8.1): Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej.
Więcej informacji na stronie internetowej Murallo.
Artykuł sponsorowany przygotowany przez Murallo
Spodobał Ci się wpis?
Polecam sprawdzić też
Podsumowanie przedwakacyjne – pierwsze półrocze 2019 r.
Ostatnie pół roku było jak zwykle na wariackich papierach. 255 godzin na sali szkoleniowej. 42 godziny konsultacji. 10 mniejszych realizacji i 3 marki ze stałą obsługą marketingową. 8 projektów konsultingowych. Zajęcia na 4 uczelniach i 9 odwiedzonych miast. Po więcej szczegółów zapraszam do lektury.
Ruszyła 19. edycja Konkursu Biuletynów Firmowych
Nowe kategorie: projekt content marketingowy dla klientów/partnerów, projekt content marketingowy dla pracowników oraz nowi członkowie jury to najważniejsze zmiany w tegorocznej edycji Konkursu Biuletynów Firmowych. Prace można zgłaszać do 19 lipca, a udział w nim jest bezpłatny.