Badanie IT drogą do rozwoju przedsiębiorstw

Zaawansowany świat technologii sprawia, że większość przedsiębiorstw jest skomputeryzowana i zinformatyzowana. W firmach wdraża się nowe oprogramowania, korzysta z kilku sieci i serwerów, a wewnętrzna komunikacja odbywa się coraz częściej przez ogólnie dostępne lub dedykowane narzędzia, takie, jak czaty czy komunikatory. Każdego dnia wirtualnie wymieniane są terabajty danych. Warto zatem zadbać o bezpieczeństwo poufnych danych i swój informatyczny wizerunek w sieci. Wszystko to jest łatwiejsze dzięki usłudze, jaką jest kompleksowy audyt IT.

 Co to takiego?

Audyt IT to zbiór czynności kontrolnych, które pozwalają porównać stan rzeczywisty z oczekiwanym. To punkt startowy do zmian i rozwoju. To odpowiedź na trzy kluczowe pytania: „jak jest?”, „jak powinno być?” i „co zrobić, aby to osiągnąć?”. Audyt IT pozwala wykryć nieprawidłowości i wdrożyć działania naprawcze. W dłuższym okresie umożliwia nawet zapobieganie temu, co niepożądane.

Co można zyskać?

W ramach audytu IT przeprowadzony zostaje szereg działań, które w rezultacie będą owocowały niezawodnością procesów informatycznych i prowadziły do rozwoju firmy. Wszystkie są oparte o dedykowane i innowacyjne bazy wiedzy dostarczające niezbędnych informacji do przeprowadzenia go w pełni profesjonalny sposób. W przedsiębiorstwie klienta korzystającego z usługi:

  • przeprowadzony zostaje pełen proces pozyskania wiedzy i gromadzenia informacji wraz z bazą danych historycznych,
  • na podstawie innowacyjnej bazy wiedzy, zgodnej ze standardami W3C i Web Usability, odbywa się audyt w trzech obszarach: technologicznym, użyteczności i dostępności,
  • strony internetowe są indeksowane na podstawie kodów źródłowych,
  • w ramach modułu szkoleniowego, dostarczone są porady dotyczącą sposobu usuwania niezgodności wykrytych podczas audytu.

Skorzystanie z usługi pozwala chronić poufne dane i informacje firmowe, poprawiać to, co jeszcze niedoskonałe i wprowadzać właściwe rozwiązania. Optymalizacja procesów informatycznych usprawnia działanie całego przedsiębiorstwa.

Usługa audytu IT została zrealizowana przy wsparciu ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (Działania 8.1): Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej.

Więcej informacji na stronie internetowej Murallo.
Artykuł sponsorowany przygotowany przez Murallo

Murallo_audyt IT_grafika na koniec artykułu

Spodobał ci się wpis? Doceń autora „lajkiem”!Nie chcesz przegapić kolejnych wpisów? Zapisz się na newsletter.

Jacek Lipski

Marketer z ponad 15 letnim doświadczeniem. Od 2015 r. niezależny konsultant specjalizujący się w doradztwie strategicznym i marketingowym dla MŚP oraz startupów. Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in.: w agencji reklamowej Vena Art w Lublinie oraz w korporacyjnych działach komunikacji marketingowej (Żagiel S.A. w Warszawie) oraz komunikacji wewnętrznej (Vattenfall Distribution Poland w Gliwicach).