Pomóż Frankowi lub Mai. Przekaż 1% na leczenie dzieciaków!

Data wpisu30 stycznia 2014 Ilość komentarzy0

609789_22292151Rok temu i dwa lata temu pisałem do Was z wielką prośbą. Prosiłem o przekazanie 1% podatku na rehabilitację 4,5 letniej Mai Kozłowskiej. W tym roku mam do Was podwójną prośbę. Waszego wsparcia – oprócz Mai – potrzebuje również mały Franek Wach, synek mojego kolegi z dawnej reprezentacji UMCS w koszykówkę. Franek ma problemy ze słuchem. Jego rodzice zbierają na aparat słuchowy. Jak możecie podać pomocną dłoń? Wystarczy odpowiednio wypełnić PITa. Już tłumaczę jak to zrobić.

 

Pomóż Frankowi
W tym miejscu oddaję głos Tacie Franka – Michałowi.

„Kochani, jeżeli jeszcze nie macie pomysłu na rozliczenie z fiskusem  1 % podatku, proszę przekażcie go mojemu synkowi, który od urodzenia zmaga się z wadą słuchu. Pomóżmy Franiowi usłyszeć wszystkie dźwięki świata! Bardzo Wam dziękuję – Michał  Wach”.

Jak pomóc Frankowi? Wypełniając zeznanie podatkowe PIT (28, 36, 36L, 37 lub 38) wpiszcie proszę w odpowiednich rubrykach odpowiednio wyliczoną kwotę (1%) oraz nr KRS Fundacji Fuga Mundi w Lublinie – 0000106416. W rubryce cel szczegółowy koniecznie dopiszcie – „Franciszek Wach”.

pit

 


Wesprzyj Maję Kozłowską

14158Poza Frankiem pomocy potrzebuje również 4,5 letnia Maja Kozłowska. Maja jest podopieczną Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą”, ponieważ urodziła się niepełnosprawna. Okrutny los bardzo ciężko doświadczył Maję i jej rodziców. Dziewczynka cierpi m.in. na wodogłowie, padaczkę i niedowład prawej strony ciała. Potrzebuje Waszego wsparcia w rehabilitacji.

Jak możecie pomóc Mai? To nic trudnego. Wystarczy odruch serca i dwie minuty pracy przy wypełnieniu PITa.

Wypełniając roczne zeznanie podatkowe, kiedy dojdziecie do rubryki „Przekaż 1% podatku” wpiszcie numer KRS 0000037904, a w rubryce „Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%”: 14158 Kozłowska Maja. Nie zapomnijcie zaznaczyć również w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.

 

 

Z całego serca dziękuję za Waszą pomoc.
Wasz 1% ma siłę milionów!
Podpis Jacek Lipski

Jacek Lipski

Jacek Lipski

Marketer z ponad 16 letnim doświadczeniem. Od grudnia 2015 r. działa pod marką B&L Consulting jako niezależny konsultant i szkoleniowiec w obszarze strategii marketingowych dla MŚP i startupów. Doświadczenie zdobywał również w lubelskiej agencji reklamowej Vena Art oraz w korporacyjnych działach marketingu i komunikacji w Warszawie i Gliwicach. Wykładowca na UMCS Lublin oraz WSB w Chorzowie, Gdańsku i Opolu.