Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia. Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą…

Nie każdemu los przyniósł szczęście w życiu. Nie każdemu będzie dane przeżyć życie od początku do końca. Nie każdemu los pozwoli skończyć szkołę, zakochać się, wychować dzieci i zestarzeć spokojnie przy kominku. Podróż niektórych dobiegnie końca, zanim tak naprawdę się rozpoczęła. Niestety to nie bajka. Ani hollywodzki wyciskacz łez z happy endem. Nie stanie się cud, nie zabłyśnie światełko w tunelu. Nie pojawi się żaden rycerz na białym koniu, czarodziej ani dr House. Niektórych chorób po prostu nie można uleczyć. Iskierka życia zgaśnie, zanim na dobre rozbłyśnie. Zostanie tylko bezbrzeżny smutek, żal i uczucie pustki, której niczym nie można wypełnić. To okrutnie niesprawiedliwe, ale nie możemy temu zaradzić. Jedyne co możemy…

 

Jedyne co możemy to tylko sprawić, by te kilka dzieciaków ostatnie chwile na planecie przeżyło na tyle godnie, na ile jest to możliwe. Dlaczego piszę te słowa? Niebawem przyjdzie czas rozliczania PITów. Obejrzyjcie wtedy raz jeszcze ten spot i zachowajcie go w pamięci. Gdy przyjdzie Wam uruchamiać program rozliczeniowy na ekranie Waszego komputera, nie zapomnijcie o dzieciakach. Przekażcie 1 proc. Tylko tyle i aż tyle. Decyzja jak zawsze należy do Was. Co zdecydujecie? Jestem o to spokojny. W takiej chwili widzi się tylko sercem. Jak mawiał Mały Książę, najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.

Patrzcie sercem

Dziękuję

Jacek Lipski

Spodobał ci się wpis? Doceń autora „lajkiem”!Nie chcesz przegapić kolejnych wpisów? Zapisz się na newsletter.

Podobne wpisy:

  1. Dzieci w reklamie – spot TUI „Gdzie na wakacje?”

Jacek Lipski

Ekspert ds. strategii marketingowych dla MŚP w B&L Consulting. Mentor w AIP Lublin oraz współautor e-booka "Lubelskie Startupy 2015". Poprzednio Social Media & Account Manager w agencji reklamowej Vena Art, specjalista ds. komunikacji marketingowej w Żagiel S.A, oraz asystent ds. komunikacji wewnętrznej w Vattenfall Distribution Poland. Po godzinach pasjonat "creative writing", polskich kryminałów i koszykówki.