Oficjalne piosenki piłkarskich EURO – mini przegląd

Data wpisu8 maja 2012 Ilość komentarzy2

O oficjalnym hymnie polskiej reprezentacji czyli “Koko Euro spoko” powiedziano i napisano już chyba wszystko. Dominowały głosy krytyczne i obraźliwe. Nie zamierzam się znęcać nad wyborem telewidzów. Po pierwsze dlatego, że “głos ludu jest głosem Boga”, a po drugie “jaki koń jest każdy widzi”. Zamiast tego proponuję krótką wyprawę po świecie muzycznych hitów towarzyszącym futbolowym zmaganiom!

 

Poza oficjalnymi songami turniejowymi pozwoliłem sobie również przypomnieć 2 mniej lub bardziej znane polskie futbolowe hymny. Tak dla porównania z najnowszym “hitem”. Miłego słuchania życzę!

 

Oficjalny hymn turnieju EURO 2012

Ocena “Endless Summer”

 

W przeszłości

Marek Torzewski, “Do przodu Polsko” – stary hymn reprezentacji Polski

 

Alternatywny punkt widzenia

Duże Pe, “Tylko Mistrzostwo”, hymn młodzieżowej reprezentacji Polski na MME U-17 w Słowenii (maj 2012 r.)

 

Oficjalny hymn turnieju EURO 2008 w Austrii i Szwajcarii

Enrique Iglesias, “Can you hear me”

 

Oficjalny hymn turnieju EURO 2004 w Portugalii

Nelly Furtado, “Forca”

 

Oficjalny hymn EURO 2000 w Belgii i Holandii

E-Type, “Campione”

Ja najbardziej lubię “Forcę” i “Campione”. Jacy są Twoi faworyci, Czytelniku?

 

PS. przy okazji przypominam, że blog „Marketing, książki i życie” ma swoją stronę na FACEBOOKU! Dołącz do ponad 200 Czytelników i weź udział w dyskusji!

Jacek Lipski

Jacek Lipski

Marketer z ponad 16 letnim doświadczeniem. Od grudnia 2015 r. działa pod marką B&L Consulting jako niezależny konsultant i szkoleniowiec w obszarze strategii marketingowych dla MŚP i startupów. Doświadczenie zdobywał również w lubelskiej agencji reklamowej Vena Art oraz w korporacyjnych działach marketingu i komunikacji w Warszawie i Gliwicach. Wykładowca na UMCS Lublin oraz WSB w Chorzowie, Gdańsku i Opolu.