Tusk walczy ze spekulantami, a Kaczyński z zakupami. Komunikacja made in PRL ciągle żywa!

Telewizor wyprodukowany w PRLStare dobre wzorce z minionej epoki nie rdzewieją. Pokoleniu, którego najlepsze lata przypadły w dobie PRL i realnego socjalizmu, nieświadomie zdarza się sięgać po sprawdzone rozwiązania. Czerpią z szerokiego wachlarza środków komunikacji politycznej naznaczonych „nowomową” poprzedniego systemu…

Dzięki temu polskie życie polityczne często przypomina kabaret. Tym razem w roli głównej wystąpił nasz niestrudzony przywódca narodu Premier Tusk. Dzielnie bronił rodaków przed chciwymi spekulantami.

Tusk kontra Spekulanci

Na konferencji prasowej, 2 tygodnie temu, Premier niespodziewanie ogłosił:

„Żarty się skończyły. Będziemy szukali wszystkich dostępnych metod, aby tam gdzie jest to możliwe, ceny nie były efektem takiej wulgarnej, bezczelnej spekulacji”.

Zawsze wydawało mi się, że w naszej gospodarce ceny reguluje rynek. Jak się okazuje byłem w błędzie. Wypowiedz premiera przywiodła mi na myśl stare dobre czasy. Walka ze szkodnictwem gospodarczym, badylarzami i elementem spekulacyjnym – niektórym pewnie łezka się w oku zakręciła. Dla tych, którzy nie wiedzą o czym mowa, Polska Kronika Filmowa:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=XcBBJZL2thQ&playnext=1&list=PL46B7B5D52B3F3DB5[/youtube]

Za PRL mieliśmy Państwową Komisję Specjalną, w III RP wystarczy nam Premier Tusk. Jeżeli Premier tak właśnie zamierza komunikować się w trakcie najbliższej kampanii to życzę mu powodzenia…

Kaczyński na zakupach

Były Premier pozazdrościł obecnie urzędującemu pomysłu i sam postanowił ruszyć na walkę ze spekulacją.Wykorzystał inny model eventu znany z PRL, tzw. wizytę gospodarską. Na początek odwiedził warszawski sklep spożywczy, gdzieś w okolicach Okęcia. Dzielni asystenci pomogli mu zrobić zakupu, dzięki czemu Prezes mógł wygłosić publiczne oświadczenie. Zatroskany Jarosław P. stwierdził, że ceny za rządów PO są dużo wyższe niż kiedy on sprawował władzę. Prawdziwe odkrycie miesiąca.

Marek Wikiński show na stacji benzynowej

Reszta opozycji również nie zasypiała gruszek w popiele. Minister Finansów z Gabinetu Cieni SLD ruszył na kontrolę stacji benzynowych. Marek Wikiński w trakcie swojej gospodarskiej wizyty dokonał tam epokowego odkrycia. Według posła benzyna w Polsce strasznie podrożała. Krzysztof Kolumb czy co?

PRL kopalnią inspiracji

Działania komunikacyjne naszych decydentów są czasem po prostu żałosne i wołają o pomstę do nieba. Pozbawieni możliwości atakowania nas telewizyjnymi reklamówkami zapewne nieraz zafundują nam w najbliższej przyszłości równie ciekawe medialne spektakle. Gdy pomysłowość zawodzi, wraca pokusa by stosować metody znane z czasów swojej młodości, made in PRL. Wtedy wszystko było takie proste. Sekretarz partii ogłaszał podwyżki i było po sprawie. A tutaj jakiś wolny rynek ma czelność się szarogęsić. Na dodatek nie daje się kontrolować…

Ps. Ciekawe, czy w najbliższej kampanii powróci także osławiony Towarzysz Szmaciak…

Spodobał ci się wpis? Doceń autora „lajkiem”!Nie chcesz przegapić kolejnych wpisów? Zapisz się na newsletter.

No related posts.

Jacek Lipski

Ekspert ds. strategii marketingowych dla MŚP w B&L Consulting. Mentor w AIP Lublin oraz współautor e-booka "Lubelskie Startupy 2015". Poprzednio Social Media & Account Manager w agencji reklamowej Vena Art, specjalista ds. komunikacji marketingowej w Żagiel S.A, oraz asystent ds. komunikacji wewnętrznej w Vattenfall Distribution Poland. Po godzinach pasjonat "creative writing", polskich kryminałów i koszykówki.