„Jestem nieziemsko elokwentny(a) czyli czas na efektowny soundbite, część II”

Druga odsłona nowego cyklu o najgłupszych wypowiedziach tygodnia! Dla przypomnienia: „nie ważne co mówią, byleby mówili i nie przekręcali nazwiska” brzmi stara pseudo PR-owska prawda. Niestety do wielu osób z polskiego świecznika nie dotarło jeszcze, że ta prawda dawno temu wyszła z obiegu. Stosują się do niej w każdej możliwej sytuacji. Przy każdym kontakcie z mediami starają się błysnąć efektownym soundbitem. W minionym tygodniu najbardziej „efektownymi” wypowiedziami „popisało się” kilku polityków oraz selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski…


Mamy zmianę lidera! Tym razem „żółtą koszulkę” lidera w moim prywatnym rankingu zdobył Franciszek Smuda, miłościwie nam panujący selekcjoner naszych kopaczy. Pozostałe pozycje zajęli tradycyjnie politykierzy z przeróżnych opcji politycznych, od prawicę po lewicę.

 

Number One – Franciszek Smuda za odpowiedz na pytanie Piotra Dobrowolskiego o miejsce Polski w rankingu FIFA. Co odparł nasz „złotousty” selekcjoner?

„Przepraszam, ale głupotach się nie wypowiadam!”

Franciszek Smuda uważa ranking FIFA za bzdurę. Nikt mu chyba nie powiedział, że on stanowi podstawę do losowania grup eliminacyjnych do Mundialu. Jak dla mnie niektórzy powinni mieć absolutny zakaz rozmawiania z mediami…

 

Numer 2 – Sławomir Nowak (PO) z Kancelarii Prezydenta RP za słowa wypowiedziane w Kontrwywiadzie RMF FM:

“Kaczyński nie ma czasu, żeby pojechać na Wawel złożyć kwiaty, ale ma czas, żeby atakować polski porządek prawny. 10 kwietnia, patrząc na prezesa PiS, nie widziałem osoby pogrążonej w bólu po stracie brata bliźniaka, widziałem rozpalonego, napalonego na władzę faceta.”

Sporo w tym prawdy, tyle że Pan Nowak zapomniał chyba jaką rolę pełni obecnie. Już nie jest szefem kampanii wyborczej PO, tylko urzędnikiem pracującym dla z definicji bezstronnego i bezpartyjnego Prezydenta RP. Nie powinien pozwalać sobie na takie „wycieczki personalne” pod adresem szefa największej polskiej partii opozycyjnej!

 

Numer 3 – Jarosław Kaczyński (PIS) na konferencji prasowej dotyczącej m.in. kontrowersyjnej wypowiedzi o Katyniu prof. Kuźniara:

„Mamy teraz pewną część polityków, którzy działają jakby byli membraną Moskwy…”

Z radością witam „klasyka” polskiej sceny politycznej w moim zestawieniu! Na pewno będzie w nim częstym gościem. Tym razem zasłużył tylko na trzecie miejsce, ponieważ retoryka „antymoskiewska” w jego wydaniu staje się trochę nudna. Swoją drogą ciekawe, czy Pan Prezes pamięta swój filmik z apelem do Rosjan wyemitowany w trakcie ostatniej kampanii prezydenckiej?

 

Numer 4 – wspólne wyróżnienie dla Janusza Palikota (przedstawiać chyba nie muszę) i Tomasza Kality (rzecznik SLD):

„ Jarosław Kaczyński przekroczył wszelkie możliwe granice i PiS powinien być partią zdelegalizowaną, gdyż jest partia faszyzującą” Janusz Palikot w Polsat News

“Po niektórych wypowiedziach i zachowaniach PiS-u powinna nastąpić delegalizacja tej partii” Tomasz Kalita

Podobna tematyka, podobny ton wypowiedzi i podobna „sensowność” wypowiedzi, dlatego przyznaję Panom miejsce tuż za podium!

 

Numer 5 – prezydent RP Bronisław Komorowski za gafę w trakcie spotkania z uczniami gimnazjum z Ożarowa Mazowieckiego w Ogrodach Belwederskich Bronisław Komorowski:

„Konstytucja 3 Maja była drugą na kontynencie europejskim konstytucją nowoczesną”

Wstyd Panie Prezydencie, wprowadzać uczniów w błąd? Mógł Pan przecież poprosić o konsultację swojego doradcę prof. Nałęcza…

 

Bohaterowie tygodnia wytypowani, czas na świąteczny wypoczynek! Przede mną 2 tygodniowe wakacje, w trakcie których postaram się zapomnieć o absurdach naszej rodzimej rzeczywistości. Kolejny post z cyklu „Jestem nieziemsko elokwenty(a)…” w połowie maja. Zapraszam do lektury zeszłotygodniowego zestawienia najgłupszych wypowiedzi tygodnia!

Spodobał ci się wpis? Doceń autora „lajkiem”!Nie chcesz przegapić kolejnych wpisów? Zapisz się na newsletter.

Jacek Lipski

Marketer z ponad 15 letnim doświadczeniem. Od 2015 r. niezależny konsultant specjalizujący się w doradztwie strategicznym i marketingowym dla MŚP oraz startupów. Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in.: w agencji reklamowej Vena Art w Lublinie oraz w korporacyjnych działach komunikacji marketingowej (Żagiel S.A. w Warszawie) oraz komunikacji wewnętrznej (Vattenfall Distribution Poland w Gliwicach).