10 tysięcy odsłon bloga "Marketing, książki i życie" ! GoBarbra song w prezencie…

Powoli, ukradkiem, niepostrzeżenie, tak że prawie przegapiłem – wczoraj wieczorem mój blog marketingowy zanotował 10-tysięczną odsłonę! Wynik całkiem niezły, biorąc pod uwagę pierwsze, niezwykle trudne miesiące. Przez wiele tygodni na bloga nie zaglądał nawet pies z kulawą nogą. Teraz jest znacznie lepiej, ale…
…od doskonałości dzielą mnie jeszcze lata świetlne!
Mam ambitne plany na kolejne miesiące 2011 r. Przede wszystkim muszę skoncentrować się na wyglądzie bloga i kwestiach związanych z SEO. Przyznam szczerze, że wynajdowanie tematów i pisanie tak mnie wciągnęło, że nie poświęciłem tym kwestiom należytej uwagi. Od czego zacznę?
 • Przeniosę blog na własną domenę jaceklipski.pl – zamierzam promować swoją cyfrową markę, a nie Bloggera.
 • Zamienię Bloggera na WordPressa – własna domena i hosting zobowiązują, poza tym Blogger ma dosyć ograniczone możliwości, np: wizualizacyjne,
 • Stworzę rozpoznawalne logo i hasło promocyjne bloga – bo „Marketing, książki i życie” zasługuje na dobrze zrobiony system identyfikacji wizualnej.
 • SEO, SEO i jeszcze raz SEO – nie będę zapominał o słowach kluczowych, znacznikach title, alt, itp.
 • Zastosuję się do kanonów webwritingu – m.in.: będę pisał krótsze posty.
 • Rozbuduję swój główny content – tzn. znajdę w końcu czas i zrecenzuję wszystkie książki, które zapowiadałem w poprzednich miesiącach, plus kilka niespodzianek, m.in. „Poradnik stosowania reklamy” prof. Zakrzewskiego czy „DTP od podstaw” Robina Williamsa.

Koniec przynudzania. Czas na trochę rozrywki. W Polsce furorę robi aplikacja firmy Pixnet – GoBarbra.com . Umożliwia ona nagranie w języku polskim własnej wersji przeboju Duck Sauce. Przedstawiam moje dzieło:

 

Miłego słuchania życzę! Niech spłoną mikrofony…

Jacek Lipski

Spodobał ci się wpis? Doceń autora „lajkiem”!Nie chcesz przegapić kolejnych wpisów? Zapisz się na newsletter.

Podobne wpisy:

 1. Zagłosuj na mój blog! Dzisiaj kończy się etap wysyłania SMS!

Jacek Lipski

Ekspert ds. strategii marketingowych dla MŚP w B&L Consulting. Mentor w AIP Lublin oraz współautor e-booka "Lubelskie Startupy 2015". Poprzednio Social Media & Account Manager w agencji reklamowej Vena Art, specjalista ds. komunikacji marketingowej w Żagiel S.A, oraz asystent ds. komunikacji wewnętrznej w Vattenfall Distribution Poland. Po godzinach pasjonat "creative writing", polskich kryminałów i koszykówki.

 • advert off

  Gratuluję odsłon i trzymam kciuki za rozwój. Pozdrawiam

 • Jacek Lipski

  Dzięki! Jest ok, ale w przyszłości ma być jeszcze lepiej. Co do planów to zobaczymy, jak znajdę na to wszystko czas. Będzie ciężko…

  Pozdrawiam