10 tysięcy odsłon bloga "Marketing, książki i życie" ! GoBarbra song w prezencie…

Powoli, ukradkiem, niepostrzeżenie, tak że prawie przegapiłem – wczoraj wieczorem mój blog marketingowy zanotował 10-tysięczną odsłonę! Wynik całkiem niezły, biorąc pod uwagę pierwsze, niezwykle trudne miesiące. Przez wiele tygodni na bloga nie zaglądał nawet pies z kulawą nogą. Teraz jest znacznie lepiej, ale…
…od doskonałości dzielą mnie jeszcze lata świetlne!
Mam ambitne plany na kolejne miesiące 2011 r. Przede wszystkim muszę skoncentrować się na wyglądzie bloga i kwestiach związanych z SEO. Przyznam szczerze, że wynajdowanie tematów i pisanie tak mnie wciągnęło, że nie poświęciłem tym kwestiom należytej uwagi. Od czego zacznę?
  • Przeniosę blog na własną domenę jaceklipski.pl – zamierzam promować swoją cyfrową markę, a nie Bloggera.
  • Zamienię Bloggera na WordPressa – własna domena i hosting zobowiązują, poza tym Blogger ma dosyć ograniczone możliwości, np: wizualizacyjne,
  • Stworzę rozpoznawalne logo i hasło promocyjne bloga – bo „Marketing, książki i życie” zasługuje na dobrze zrobiony system identyfikacji wizualnej.
  • SEO, SEO i jeszcze raz SEO – nie będę zapominał o słowach kluczowych, znacznikach title, alt, itp.
  • Zastosuję się do kanonów webwritingu – m.in.: będę pisał krótsze posty.
  • Rozbuduję swój główny content – tzn. znajdę w końcu czas i zrecenzuję wszystkie książki, które zapowiadałem w poprzednich miesiącach, plus kilka niespodzianek, m.in. „Poradnik stosowania reklamy” prof. Zakrzewskiego czy „DTP od podstaw” Robina Williamsa.

Koniec przynudzania. Czas na trochę rozrywki. W Polsce furorę robi aplikacja firmy Pixnet – GoBarbra.com . Umożliwia ona nagranie w języku polskim własnej wersji przeboju Duck Sauce. Przedstawiam moje dzieło:

 

Miłego słuchania życzę! Niech spłoną mikrofony…

Jacek Lipski

Spodobał ci się wpis? Doceń autora „lajkiem”!Nie chcesz przegapić kolejnych wpisów? Zapisz się na newsletter.

Jacek Lipski

Ekspert ds. strategii marketingowych dla MŚP w B&L Consulting. Mentor w AIP Lublin oraz współautor e-booka "Lubelskie Startupy 2015". Poprzednio Social Media & Account Manager w agencji reklamowej Vena Art, specjalista ds. komunikacji marketingowej w Żagiel S.A, oraz asystent ds. komunikacji wewnętrznej w Vattenfall Distribution Poland. Po godzinach pasjonat "creative writing", polskich kryminałów i koszykówki.