10 tysięcy odsłon bloga "Marketing, książki i życie" ! GoBarbra song w prezencie…

Data wpisu16 lutego 2011 Ilość komentarzy2
Powoli, ukradkiem, niepostrzeżenie, tak że prawie przegapiłem – wczoraj wieczorem mój blog marketingowy zanotował 10-tysięczną odsłonę! Wynik całkiem niezły, biorąc pod uwagę pierwsze, niezwykle trudne miesiące. Przez wiele tygodni na bloga nie zaglądał nawet pies z kulawą nogą. Teraz jest znacznie lepiej, ale…
…od doskonałości dzielą mnie jeszcze lata świetlne!
Mam ambitne plany na kolejne miesiące 2011 r. Przede wszystkim muszę skoncentrować się na wyglądzie bloga i kwestiach związanych z SEO. Przyznam szczerze, że wynajdowanie tematów i pisanie tak mnie wciągnęło, że nie poświęciłem tym kwestiom należytej uwagi. Od czego zacznę?
  • Przeniosę blog na własną domenę jaceklipski.pl – zamierzam promować swoją cyfrową markę, a nie Bloggera.
  • Zamienię Bloggera na WordPressa – własna domena i hosting zobowiązują, poza tym Blogger ma dosyć ograniczone możliwości, np: wizualizacyjne,
  • Stworzę rozpoznawalne logo i hasło promocyjne bloga – bo “Marketing, książki i życie” zasługuje na dobrze zrobiony system identyfikacji wizualnej.
  • SEO, SEO i jeszcze raz SEO – nie będę zapominał o słowach kluczowych, znacznikach title, alt, itp.
  • Zastosuję się do kanonów webwritingu – m.in.: będę pisał krótsze posty.
  • Rozbuduję swój główny content – tzn. znajdę w końcu czas i zrecenzuję wszystkie książki, które zapowiadałem w poprzednich miesiącach, plus kilka niespodzianek, m.in. “Poradnik stosowania reklamy” prof. Zakrzewskiego czy “DTP od podstaw” Robina Williamsa.

Koniec przynudzania. Czas na trochę rozrywki. W Polsce furorę robi aplikacja firmy Pixnet – GoBarbra.com . Umożliwia ona nagranie w języku polskim własnej wersji przeboju Duck Sauce. Przedstawiam moje dzieło:

 

Miłego słuchania życzę! Niech spłoną mikrofony…

Jacek Lipski

Jacek Lipski

Jacek Lipski

Marketer z ponad 16 letnim doświadczeniem. Od grudnia 2015 r. działa pod marką B&L Consulting jako niezależny konsultant i szkoleniowiec w obszarze strategii marketingowych dla MŚP i startupów. Doświadczenie zdobywał również w lubelskiej agencji reklamowej Vena Art oraz w korporacyjnych działach marketingu i komunikacji w Warszawie i Gliwicach. Wykładowca na UMCS Lublin oraz WSB w Chorzowie, Gdańsku i Opolu.