David Fincher wyreżyseruje ekranizację „Millenium” Stiega Larssona

Sensacyjna wiadomość dla miłośników Elisabeth Salander i Mikaela Blomkvista. David Fincher, reżyser mrocznego „Siedem” z Bradem Pitem i Morganem Freemanem oraz wzruszającego „Ciekawego przypadku Benjamina Buttona” , pokieruje amerykańską ekranizacją pierwszej części tryptyku ”Millenium. Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet”.


Stieg Larsson
to nieżyjący już szwedzki dziennikarz, który przynajmniej w mojej opinii napisał kryminalną powieść doskonałą. Na całym świecie sprzedano ponad 14 mln egzemplarzy książki. Powstały już szwedzkie ekranizacje „Millenium” i „Dziewczyny, która igrała z ogniem”. Z niecierpliwością czekam na wersję amerykańską. Jeżeli reżyserowałby ją jakikolwiek inny reżyser spodziewałbym się co najwyżej rozmydlonej hollywodzkiej papki dla grzecznych dzieci – w przypadku Finchera mam nadzieję na kawał naprawdę dobrego kina.

O trylogii „Millenium” pisałem już we wcześniejszych postach. Jeżeli nie wiesz o co chodzi, zapraszam na chwilę do świata Liz Salander i Mikaela Blomkvista!

PS: Lis Salander ma zagrać Rooney Mara, aktorka znana z najnowszej wersji „Koszmaru z ulicy Wiązów” (tak przynajmniej piszą w prasie, ja nigdy o niej nie słyszałem). Kontrakt na rolę Blomkvista podpisał Daniel Craig, obecny odtwórca agenta 007 Jamesa Bonda. Zagra we wszystkich trzech filmach (zostanie zekranizowana cała trylogia). Pierwsza część pojawi się w kinach w USA, 21 grudnia 2011 roku.

Spodobał ci się wpis? Doceń autora „lajkiem”!Nie chcesz przegapić kolejnych wpisów? Zapisz się na newsletter.

No related posts.

Jacek Lipski

Ekspert ds. strategii marketingowych dla MŚP w B&L Consulting. Mentor w AIP Lublin oraz współautor e-booka "Lubelskie Startupy 2015". Poprzednio Social Media & Account Manager w agencji reklamowej Vena Art, specjalista ds. komunikacji marketingowej w Żagiel S.A, oraz asystent ds. komunikacji wewnętrznej w Vattenfall Distribution Poland. Po godzinach pasjonat "creative writing", polskich kryminałów i koszykówki.