123people nowa wyszukiwarka osób czy Wielki Brat?

Trochę przewrotnie sformułowałem tytuł posta. Ze względu na swoje ograniczenia techniczne nowa wyszukiwarka osób w necie na pewno nie stanie się w najbliższej przyszłości Wielkim Bratem, ale może być skutecznym narzędziem w ręku Twoich obecnych lub przyszłych pracodawców, firmy rekrutacyjnych, itp.

Internet, wbrew błędnemu przekonaniu sporej grupy internautów, wcale nie jest anonimową przestrzenią. Internauto – nie zapominaj o słowach Davida Meermana Scota – „w internecie jesteś tym co publikujesz” i drobna rada „wszystko co opublikujesz w necie może być wykorzystane przeciwko Tobie, wtedy kiedy się tego nie spodziewasz”…

Czym jest 123people? To twór austriackiej firmy, który niedawno pojawił się na polskim rynku, służący do wyszukiwania osób w necie. Wyszukiwarka jest darmowa. Po wpisaniu imienia i nazwiska danej osoby wyszukuje wszystko co jest na jej temat w necie: artykuły, posty, zdjęcia, profile w portalach społecznościowych,nr telefonów, adresy email.

Polecam sprawdzić samemu www.123people.com.pl

PS: poza tym to może być całkiem niezły biznes. Co trzecie zapytanie w wyszukiwarkach dotyczy szukania czyiś danych kontaktowych!

Spodobał ci się wpis? Doceń autora „lajkiem”!Nie chcesz przegapić kolejnych wpisów? Zapisz się na newsletter.

No related posts.

Jacek Lipski

Ekspert ds. strategii marketingowych dla MŚP w B&L Consulting. Mentor w AIP Lublin oraz współautor e-booka "Lubelskie Startupy 2015". Poprzednio Social Media & Account Manager w agencji reklamowej Vena Art, specjalista ds. komunikacji marketingowej w Żagiel S.A, oraz asystent ds. komunikacji wewnętrznej w Vattenfall Distribution Poland. Po godzinach pasjonat "creative writing", polskich kryminałów i koszykówki.