Komunikacja marketingowa czyli co ?

Data wpisu25 lipca 2010 Ilość komentarzy0

Po tym trochę przydługim początku powinienem sprecyzować, że mówiąc marketing chodzi mi właściwie o komunikację marketingową, czyli działania z pogranicza reklamy, PR, komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej, social media, internetu i … można by tak wymieniać bez końca.

Tak jak prawdziwy marketing nigdy nie ma końca, tak naprawdę nikt nigdy nie stworzył dobrej definicji komunikacji marketingowej. W dobie Web 2.0 (a być może niedługo Web 3.0) rzeczywistość zmienia się zbyt szybko, by wszelkie próby zdefiniowania tego pojęcia lub chociaż określenia jego zakresu pojęciowego miały jakiekolwiek szansę powodzenia.

Marketing i komunikacja jest jak ludzkie życie. Zmienia się zbyt szybko, czasem nawet tak szybko że sami nie nadążamy z rejestrowaniem zmian…

Jacek Lipski

Jacek Lipski

Marketer z ponad 16 letnim doświadczeniem. Od grudnia 2015 r. działa pod marką B&L Consulting jako niezależny konsultant i szkoleniowiec w obszarze strategii marketingowych dla MŚP i startupów. Doświadczenie zdobywał również w lubelskiej agencji reklamowej Vena Art oraz w korporacyjnych działach marketingu i komunikacji w Warszawie i Gliwicach. Wykładowca na UMCS Lublin oraz WSB w Chorzowie, Gdańsku i Opolu.