Smart Foodies Weekend 2019 w Lublinie – startuje nabór startupów z branży spożywczej

W dniu 10 października br. rozpoczął się nabór startupów oraz osób z pomysłami na startup z branży spożywczej do udziału w konkursie oraz warsztatach Smart Foodies Weekend. Wydarzenie, organizowane po raz trzeci przez Smart Foodies Accelerator, odbędzie się w dniach 23-24 listopada br. w Lublinie. Do udziału zostanie zaproszonych max. 10 projektów, które w trakcie Smart Foodies Weekend popracują nad swoimi koncepcjami biznesowymi, a następnie powalczą w konkursie o nagrodę główną w wysokości 10 tys. zł (łączna pula nagród: 16 tys. zł). Najlepsze projekty otrzymają również zaproszenie do przystąpienia do Smart Foodies Accelerator, prowadzonego przez Amerpharmę, z którą intensywnie współpracuję od jesieni 2018 r. 

Smart Foodies Weekend 2019

Konkurs i warsztaty są przeznaczone dla osób z całej Polski, które mają pomysł lub już pracują nad konkretnymi rozwiązaniami (produkty i usługi, zarówno tradycyjne jak i cyfrowe) w następujących obszarach: food tech, wellbeing, żywienie, żywności funkcjonalnej (superfoods), odżywki i suplementy, fitness, sport, healthcare, life science, agri-tech, digital health oraz rozwiązania IT dla ecommerce w branży spożywczej. Preferujemy pomysły i startupy na wczesnym etapie rozwoju.

Nabór jest prowadzony w dniach 10 października – 14 listopada br. By zgłosić chęć udział w Smart Foodies Weekend wystarczy wypełnić krótki formularz zgłoszeniowy na stronie www.smartfoodies.pl/weekend. Najpóźniej w dniu 18 listopada br. max. 10 projektów, wybranych przez Smart Foodies Accelerator zostanie zaproszonych do wzięcia udziału w konkursie i warsztatach. Smart Foodies Weekend odbędzie się w dniach 23-24 listopada w Inkubatorze Przedsiębiorczości Fundacji Rozwoju Lubelszczyzny (Lublin, ul. Józefa Franczaka „Lalka” 43). Przez 2 dni, od 9:00 do 18:00, uczestnicy pod okiem doświadczonych mentorów (m.in.: Mariusza Klementowskiego oraz mojej nieskromnej osoby :)) popracują m.in.: nad modelami biznesowymi oraz propozycjami wartości swoich startupów, zweryfikują podstawowe założenia biznesowe oraz przygotują prezentacje inwestorskie. Podsumowaniem wydarzenia będzie, przewidziany na koniec drugiego dnia, konkurs w trakcie którego wszystkie startupy zaprezentują swoje pomysły, a Jury wybierze zwycięzców. Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrody pieniężne w wysokości odpowiednio – 10 tys. zł za I miejsce, 5 tys. zł za II miejsce oraz 1 tys. zł za III miejsce, a także zaproszenie do rozwoju swoich pomysłów w Smart Foodies Accelerator.

Smart Foodies Accelerator

Smart Foodies Accelerator to działający od 2018 r. w Lublinie program inkubacyjny i akceleracyjny dla startupów z szeroko pojętej branży spożywczej. Założycielem i podmiotem wiodącym akceleratora jest Amerpharma – lubelska marka specjalizująca się w produkcji kontraktowej żywności funkcjonalnej i odżywek, która aktywnie działa na 27 rynkach świata (m.in.: Irlandia, Wielka Brytania, Hiszpania, Belgia, Niemcy, Włochy, Rosja, Turcja, Czechy, Francja, Finlandia, Słowenia). Akcelerator współtworzą ponadto firmy: Pan Pomidor & Co, FruVitaLand oraz EstabloPharma. Wsparcie zapewnia mu szerokie grono partnerów strategicznych – Urząd Miasta Lublin, UMCS, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, Lubelski Park Naukowo-Technologiczny oraz Klaster Lubelska Medycyna. Aktualnie w ramach Smart Foodies Accelerator rozwijają się 2 startupy, tj. RKAC – naturalny suplement diety skutecznie łagodzący skutki spożywania alkoholu oraz myBodie – inteligentna waga.

Najlepsze startupy ze Smart Foodies Weekend 2019, które przyjmą zaproszenie do Smart Foodies Accelerator, wezmą udział w 5 miesięcznym programie inkubacyjnym i akceleracyjnym. Zyskają m.in.: możliwość rozwoju biznesu przy współpracy z doświadczonymi mentorami oraz ekspertami, dostęp do laboratorium oraz linii produkcyjnych Amerpharmy (co pozwala np.: na opracowanie formuły oraz łatwą i szybkę produkcję próbek), okazję do przetestowania swojego potencjału biznesowego oraz zwiększenia sprzedaży z wykorzystaniem kanałów dystrybucji Amerpharmy na 27 rynkach, a także stała opiekę ze strony Koordynatora. Szczegółowe informacje o Smart Foodies Accelerator są dostępne na stronie www.smartfoodies.pl

Logo Jacek Lipski

Spodobał ci się wpis? Doceń autora „lajkiem”!



Nie chcesz przegapić kolejnych wpisów? Zapisz się na newsletter.

Jacek Lipski

Ekspert ds. strategii marketingowych dla MŚP w B&L Consulting. Mentor w AIP Lublin oraz współautor e-booka "Lubelskie Startupy 2015". Poprzednio Social Media & Account Manager w agencji reklamowej Vena Art, specjalista ds. komunikacji marketingowej w Żagiel S.A, oraz asystent ds. komunikacji wewnętrznej w Vattenfall Distribution Poland. Po godzinach pasjonat "creative writing", polskich kryminałów i koszykówki.