Bezpłatne szkolenia i wydarzenia w Lublinie – marketing, social media, IT & startupy. Newsletter #21

Data wpisu9 września 2015 Ilość komentarzy0

„Startup Sucess Story”, „Wyzwanie 90 dni”, „Lbn Social 12”, „Lublin Startup Festival” – to tylko wybrane zapowiedzi bezpłatnych szkoleń, warsztatów i konferencji w Lublinie, które zamieściłem w najnowszym numerze newslettera przygotowanym w przerwach od emocji związanych z meczami Polaków na EuroBaskecie. Będzie też kilka dodatkowych newsów, które w ostatnich dniach mogły umknąć Waszej uwadze.

Zanim przejdę do newslettera,  tytułem wstępu opowiem o 3 tematach. Po kolei – Business Mixer”, „FuckUp Night” oraz „Digital Heroes 2015”.

W poprzednim tygodniu zaliczyłem warsztat „Skuteczny e-marketing” z Mariuszem Łodygą (Premium Consulting) w Business Link Lublin, o czym już wspominałem, a także piątkowy Business Mixer. Świetna impreza, którą polecam każdemu startupowiczowi. Fajnie się słuchało wywiadu na żywo z Tomaszem Karwatką z Divante (słowa uznania dla Organizatorów za wybór takiej formuły, zamiast klasycznej prezki), jeszcze lepiej oglądało zmagania startupów rywalizujących o wyjazd do Doliny Krzemowej. Z bardzo zaciętej i stojącej na bardzo wysokim poziomie potyczki zwycięsko wyszedł startup AfterSeminars. Gratulacje!


W następnym tygodniu na pewno wybieram się na pierwszą lubelską „FuckUp Night” (17 września). 
Rejestracja wystartowała i znamy już komplet prelegentów. Do Piotra Wojciechowskiego (TEDxLublin) dołączyli Ivo Violante (właściciel restauracji Ivo Italian) oraz Jacek Orzeł (Orzeł SA). Ostrzę też sobie zęby na zapowiedziany „Design Thinking Week”, który ma odbyć się w Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym. Dam Wam znać, jak poznam program i agendę warsztatów.

Z wydarzeń już pozalubelskich wczoraj dostałem blogerskie zaproszenie na konferencję „Digital Marketing Heroes 2015”. Program i prelegenci zapowiadają się kosmicznie, więc wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazują że 24 września odwiedzę Wawę. Relację na blogu macie gwarantowaną, a dzisiaj wrzucam tylko promo z poprzedniego roku, tak na rozbudzenie apetytu.

[su_vimeo url=”https://vimeo.com/113322493″]
Tyle o mnie, przejdźmy teraz do newslettera.


WRZEŚNIOWE WYDARZENIA


IT & Startupy

 • Spotkanie „Meet.mobile Lublin” – 10 września br., Klubokawiarnia Komitet, start o 18:00. Więcej informacji.
 • Spotkanie „GameDev Lublin” – 11 listopada br. Więcej informacji.
 • „FuckUp Nights” – po raz pierwszy w Lublinie, 17 września br. w ogródku Perłowej Pijalni Piwa, godz. 20:00 – 22:00. Więcej informacji.
 • NOWOŚĆ! Spotkanie „Startup Sucess Story” – 14 września br., Business Link Lublin, godz. 16:00. Prelegent: Lech Wilczyński (inPay). Więcej informacji i rejestracja.
 • „Road to Wolves Summit” – 23 września br., Lubelski Park Naukowo-Technologiczny.
 • NOWOŚĆ! Druga edycja konkursu „Wyzwanie 90 dni” – Business Link Lublin, zgłoszenia do 29 września. Więcej informacji.
 • Nabór do kolejnej edycji programu DataArt IT School w Lublinie – trwa do końca września br. Więcej informacji i zapisy.

Pozostałe wrześniowe wydarzenia:

 • Spotkanie HR „Gra wstępna w sieci czy realu – czyli wyzwania rekrutacji” – 9 września, Caffe Trybunalska, godz. 12:00 – 15:00. Prelegenci: Bartosz Struzik (Dyrektor zarządzający, Monster Polska), Magdalena Jankowska (HR Country Manager, North–East Europe, Owens Illinois), Agnieszka Jakubczyk–Latała (HR Manager, POL–INOWEX), Michał Michalski (Managing Director, Skills Warsaw), Iwona Bobrowska–Budny (Trener O3P-Rozwój, wykładowca oraz partner merytoryczny Instytutu Talentów FlashPoint). Moderator: Monika Dawid-Sawicka. Więcej informacji.
 • NOWOŚĆ! Spotkanie #Lbn Social 12 – 15 września, Browar Grodzka 15, godz. 18:00. Prelegenci: Orest Tabaka („Miej mniej, wyciskaj więcej”) oraz Ola Krawczyk („Wyrysowany biznes”). Więcej informacji.
 • NOWOŚĆ! Szkolenie „Weź swój los w swoje ręce, czyli jak zarabiać na loteriach fantowych”  – 16 września, NGO Lublin, ul. Bernardyńska 3, godz. 11:00. Więcej informacji i rejestracja.

 

PAŹDZIERNIKOWE i LISTOPADOWE ZAPOWIEDZI

 • Barcamp „Game Dev Lublin” – 9 października br.
 • Hackhaton „LublinCode. Koduj dla Lublina” – 24/25 października br.. To 36 godzinny maraton kodowania organizowany w Lubelskim Inkubatorze Technologicznym przy ul. Frezerów 3. Start o godz. 8:00. Więcej informacji i rejestracja.
 • NOWOŚĆ! „Lublin Startup Festival powered by Imagine Cup” – 22/23 pazdziernika br., Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS oraz Sala Kongresowa UP, start o godz. 8:00. Więcej informacji.
 • Konferencja „Expert Summit 2015 – All about Microsoft Technologies” – 5 listopada br., Lubelski Park Naukowo-Technologiczny. Więcej informacji.
 • Spotkanie „GameDev Lublin” – 13 listopada br.
 • „TedXLublin” – 21 listopada br., Lubelski Park Naukowo-Technologiczny. Motyw przewodni: „Behind the stories”. Więcej informacji.
 • „Światowy Tydzień Przedsiębiorczości” – od 16 do 23 listopada br. Więcej informacji pojawi się niebawem na fan page’u organizatorów.


ZAPOWIEDZI NA 2016 ROK

 • Barcamp „Game Dev Lublin” – 11 grudnia br.
 • Spotkanie „GameDev Lublin” – 15 stycznia 2016 r.
 • „Lub Jam” – 29/31 stycznia 2016 r.
 • „Startup Weekend Lublin” – chodzą słuchy, że odbędzie się w kwietniu 2016 r. Informacja nie jest jeszcze potwierdzona.

[su_divider]
UWAGA! Podoba Ci się szkoleniowo-edukacyjne zestawienie z Lublina? Chcesz dostawać je e-mailem w każdy piątkowy poranek? Zapisz się na newsletter – wpisz swój e-mail w poniższym okienku, kliknij „subscribe” i gotowe!


 

[su_divider]

Blogowe Newsy
1.
Drugi newsletter blogowy „EduHacker”! Dotyczy najciekawszych i najnowszych kursów internetowych (MOCC), e-magazynów, e-booków, raportów oraz pozostałych e-publikacji dostępnych w sieci za darmo. Tematyka? Wyłącznie biznesowa – marketing, zarządzanie, design, IT, startupy oraz e-commerce. Brzmi interesująco? Sprawdźcie szczegóły!

2. Nowy fan page „Lubelskie Startupy”! Chcecie wiedzieć co słychać w świecie startupów z Lublina?
Zachęcam do polubienia strony i śledzenia newsów.

3. Ciekawy postu na blogu. „Marketer. Człowiek renesansu czy specjalista w wąskiej dziedzinie?” – czytaliście już?

Kolejny newsletter już 16 i 17 czerwca br. (odpowiednio na blogu i na skrzynkach subskrybentów). Do usłyszenia równo za tydzień!


Lubelskie wydarzenia zapowiadałem ja
– bloger II klasy, Jacek Lipski

Jacek Lipski

Jacek Lipski

Marketer z ponad 16 letnim doświadczeniem. Od grudnia 2015 r. działa pod marką B&L Consulting jako niezależny konsultant i szkoleniowiec w obszarze strategii marketingowych dla MŚP i startupów. Doświadczenie zdobywał również w lubelskiej agencji reklamowej Vena Art oraz w korporacyjnych działach marketingu i komunikacji w Warszawie i Gliwicach. Wykładowca na UMCS Lublin oraz WSB w Chorzowie, Gdańsku i Opolu.