Merytorycznie o Marketingu 4

KonfoNotka #3 – MoM #4, 16 czerwca 2015 r.

W poprzedniej KonfoNotce pisałem o “Business Mixerze”, teraz czas na kolejną z czerwcowych zaległości. Dzisiaj mam dla Was krótką relację z czwartego spotkania z cyklu „Merytorycznie o Marketingu”. W trakcie MoMu zorganizowanego w Business Link Lublin posłuchałem o roli social media w promocji startupów oraz personal brandingu, a także obejrzałem występ lubelskiej grupy teatru improwizowanego „Środy z Impro”. Czy było naprawdę merytorycznie? Co udało mi się odnotować? Czy warto chodzić na te spotkania?


Idea MoM
Pisałem o tym już w relacji ze spotkania nr 3, ale dla świętego spokoju przypomnę raz jeszcze. „Merytorycznie o Marketingu” to cykliczne spotkania przeznaczone dla ludzi z lubelskiej branży marketingowej. Ich cel to integrowanie ludzi z pasją.

Merytorycznie o Marketingu 4

Spotkania organizuje tercet w składzie Kasia Ziętek, Magdalena Markiewicz i Kamila Micuła. Więcej info na temat MoM znajdziecie na stronie www lub fan page’u przedsięwzięcia.


O spotkaniu MoM #4

Czerwcowe spotkanie odbyło się w gościnnych pomieszczeniach Business Link Lublin na Lipowej. Jako prelegenci wystąpili Anna Prończuk z BLL („Social media w promocji startupów”) oraz Tomasz Telej (personal branding). Zamiast tradycyjnego trzeciego prelegenta obejrzeliśmy występ lubelskiej grupy „Środy z Impro”.

Merytorycznie o Marketingu 4


KonfoNotatki z Mom #4
Tym razem więcej słuchałem niż zapisywałem, stąd notatek nie ma zbyt wiele. Wszystkie pochodzą z prezki Anki Prończuk.


1. 5 złotych zasad marketingu dla startupów:

– „Bądź autentyczny”
– „Pokazuj siebie jako specjalistę”
– „Chwal się”
– „Zaskakuj”
– „Angażuj i wyróżniaj”
2. Definicja startupu z książki Steve Blacka „The Startup Owner Manual” – „tymczasowa organizacja poszukująca zyskownego, powtarzalnego i skalowalnego modelu biznesowego”.
3. „Jedyną stałą rzeczą w życiu jest zmiana” – Peter Drucker.
4. Spot Adobe z „ostrzeżeniem” dla marketerów:


Jak oceniam „MoM #4”?
Bardzo pozytywnie. Przede wszystkim ze względu na fajną prezentację Anki Prończyk o startupach oraz super śmieszny występ grupy „Środy z Impro” (pierwszy raz widziałem taki teatr na żywo, na pewno wybiorę się na ich dłuższy występ). Co do prezentacji Tomasza Teleja to na pewno było bardzo przemyślana, ale oceny się nie podejmuję, ponieważ jestem zdeklarowanym przeciwnikiem całego cyrku spod znaku NLP i tym podobnych.

O MoM #4 pisałem ja, bloger II klasy – Jacek Lipski

Źródła zdjęć: oficjalna strona Merytorycznie o Marketingu. Jedno ze zdjęć zostało wykonane przez Arjas Design.

Spodobał ci się wpis? Doceń autora „lajkiem”!Nie chcesz przegapić kolejnych wpisów? Zapisz się na newsletter.

Jacek Lipski

Marketer z ponad 15 letnim doświadczeniem. Od 2015 r. niezależny konsultant specjalizujący się w doradztwie strategicznym i marketingowym dla MŚP oraz startupów. Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in.: w agencji reklamowej Vena Art w Lublinie oraz w korporacyjnych działach komunikacji marketingowej (Żagiel S.A. w Warszawie) oraz komunikacji wewnętrznej (Vattenfall Distribution Poland w Gliwicach).