Urzekła mnie ta reklama: Evian „Baby Dance”. Dziecko jest w każdym z nas…

dzieciakMoże stare. Może wszyscy już widzieli. A może takie reklamy warto oglądać bez końca? Wirus wirusem, przekaz przekazem. Dziecko jest w każdym z nas. Głęboko skrywane w pokładach dorosłości, powagi i odpowiedzialności. Chowa się gdzieś w kącie duszy, ujawniając się w momentach kiedy najmniej się tego spodziewamy.

 

 

 

Przeżyłem to nie raz, Wy pewnie też. 5 minut przed spotkaniem z klientem, środek nudnej prezentacji, a w głowie budzi się myśl, by zrobić coś mega głupiego. Zaśpiewać, zatańczyć, założyć śmieszne nakrycie głowy. Zaproponować rzut monetą, zamiast nudnych negocjacji.

Po pracy też nie jesteśmy bezpieczni. Znalezienie dziecka w sobie to przemożna chęć wspięcia się na mijane drzewo, przejścia przez ogrodzenie, skakania przez kałużę. Znalezienie dziecka w sobie to… nie lada sztuka. Wielu z nas już dawno już w sobie uśmierciło. W imię powagi, dorosłości, odpowiedzialności i jeszcze z 10 podobnych frazesów. Szkoda tylko, że w ten sposób pozbyli się najlepszej cząstki samych siebie.

Jaki z tego wniosek? Primo, MATURA TO BZDURA. Secundo, powaga to życiowy łamaga. Tertio, pokazać dziecko tkwiące w każdym z nas w reklamie? Jak dla mnie bezcenne i niezwykle trudne w realizacji. Chylę czoła przed pomysłodawcą i wykonawcą!

 

 

Podobało się? Nie podobało się? Dajcie znać!

 

To pisałem Ja – bloger II klasy

Jacek Lipski

Spodobał ci się wpis? Doceń autora „lajkiem”!Nie chcesz przegapić kolejnych wpisów? Zapisz się na newsletter.

Podobne wpisy:

  1. Urzekła mnie ta reklama „Nolan’s Cheddar. Seriously strong”, odsłona nr 6
  2. Urzekła mnie ta reklama…Nokia Lumia 800
  3. Urzekła mnie ta reklama: „Ecomagination”, odsłona nr 7
  4. Urzekła mnie ta reklama: Nokia Lumia 800, odsłona nr 2
  5. Urzekła mnie ta reklama: „Let’s meet again” czyli spot promocyjny UMCS, odsłona nr 5

Jacek Lipski

Ekspert ds. strategii marketingowych dla MŚP w B&L Consulting. Mentor w AIP Lublin oraz współautor e-booka "Lubelskie Startupy 2015". Poprzednio Social Media & Account Manager w agencji reklamowej Vena Art, specjalista ds. komunikacji marketingowej w Żagiel S.A, oraz asystent ds. komunikacji wewnętrznej w Vattenfall Distribution Poland. Po godzinach pasjonat "creative writing", polskich kryminałów i koszykówki.

  • znaleźć w sobie dziecko to znów ufać, tak bezgranicznie…

    • Tak, najtrudniej mi chyba zaufać znowu samemu sobie. Dzieci zawsze wierzą w siebie…