„A Futuristic Short Film HD” czyli świat za bardzo rozszerzonej rzeczywistości Google Glass

Film dyplomowy stworzony przez studentów Bezaleal Academy of Arts. Przedstawia zadziwiającą i przerażającą zarazem wizję świata rozszerzonej rzeczywistości, wypełnionym przez aplikacje inspirowane Google Glas.

 

Z jednej strony to kosmiczny świat zachwycający ogromem możliwości. Rozszerzona rzeczywistość rozszerza ludzkie zdolności poznawcze do poziomu trudnego do wyobrażenia. Zupełnie jak w najdzikszych wizjach z najbardziej odjechanych filmów futurystycznych.

 

Z drugiej strony to świat, w którym jak dla mnie rzeczywistość została za bardzo rozszerzona. Rządzony przez technologię Wszechświat jest zimny , kompletnie odhumanizowany, przez co pozbawiony niepewności i ograniczający ryzyko do minimum. A przecież wyeliminowanie tych dwóch ostatnich czynników z naszego życia oznaczałoby również wyeliminowanie pierwiastka nieprzewidywalności. Pierwiastka leżącego u podstaw naszej kreatywności. Świat stałby się naprawdę ch…….wym miejscem do życia…

 

To mówiłem ja, bloger II klasy – Jacek Lipski

Spodobał ci się wpis? Doceń autora „lajkiem”!Nie chcesz przegapić kolejnych wpisów? Zapisz się na newsletter.

Podobne wpisy:

  1. Wesołych Świąt Marketingowcy!
  2. Bóg przebacza i zapomina, ale Google nigdy!
  3. Dziwny jest ten świat… w reklamach Orange

Jacek Lipski

Ekspert ds. strategii marketingowych dla MŚP w B&L Consulting. Mentor w AIP Lublin oraz współautor e-booka "Lubelskie Startupy 2015". Poprzednio Social Media & Account Manager w agencji reklamowej Vena Art, specjalista ds. komunikacji marketingowej w Żagiel S.A, oraz asystent ds. komunikacji wewnętrznej w Vattenfall Distribution Poland. Po godzinach pasjonat "creative writing", polskich kryminałów i koszykówki.