Komunikacja wizerunkowa we Wrocławiu!

Data wpisu14 maja 2012 Ilość komentarzy2

ulotka komunikacja wizerunkowa 2

Niezbyt często wykorzystuję na blogu notatki prasowe, jakie od czasu do czasu wpadają na moją skrzynkę emailową. Powód jest prozaiczny. Rzadko dostaję coś sensownego, co pozostawałoby w zgodzie z tematyką blogu. Dzisiaj po otworzeniu skrzynki czekała mnie jednak miła niespodzianka. Dostałem informację o uruchomieniu nowego kierunku studiów na Uniwersytecie Wrocławskim. Co to za kierunek, który wzbudził moje zainteresowanie? Komunikacja wizerunkowa ze specjalnościami…

… reklama, public relations oraz branding!

W założeniu na nowym kierunku studiów licencjackich mają kształcić się przyszli pracownicy creative industries. Kreatywności raczej nie można się nauczyć, ale posiadany talent trzeba rozwijać. Solidna podstawa teoretyczna na pewno przy tym nie zaszkodzi.

Spojrzałem w program specjalności “branding” i muszę przyznać, że z punktu widzenia praktyka wygląda obiecująco. Brand design, brand communication, strategi marki, narzędzia komunikacji marketingowej, briefing, rebranding, infografika, proces kreatywny – gdybym miał taką możliwość ładnych parę lat temu, sam wybrałbym podobne studia.

Nie wiem, jak kierunek i studiowanie będzie wyglądało w praktyce, ale na pewno trzymam kciuki za całe przedsięwzięcie edukacyjne czyli kierunek “Komunikacja wizerunkowa” (Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej, Uniwersytet Wrocławski. Dobrych specjalistów w marketingu nigdy zbyt wiele! 😎

Pozdrawiam

Jacek Lipski

PS. przy okazji przypominam, że blog „Marketing, książki i życie” ma swoją stronę na FACEBOOKU! Dołącz do ponad 220 Czytelników i weź udział w dyskusji!

 

 

Jacek Lipski

Jacek Lipski

Marketer z ponad 16 letnim doświadczeniem. Od grudnia 2015 r. działa pod marką B&L Consulting jako niezależny konsultant i szkoleniowiec w obszarze strategii marketingowych dla MŚP i startupów. Doświadczenie zdobywał również w lubelskiej agencji reklamowej Vena Art oraz w korporacyjnych działach marketingu i komunikacji w Warszawie i Gliwicach. Wykładowca na UMCS Lublin oraz WSB w Chorzowie, Gdańsku i Opolu.