Urzekła mnie ta reklama: przeniknęła i przepełniła światłem, Agadir i Maroko, odsłona nr 4

Agadir Po raz pierwszy reklama zaatakowała mnie jeszcze w zeszłym roku. Jechałem metrem. Wysiadając w Centrum zauważyłem olbrzymi billboard z hasłem „Agadir – są miejsca, gdzie dusza śpiewa”. Wbrew temu co pisze Steve Cone w „Supersloganach” dobry slogan to nie wszystko, ale w tym przypadku jego uzupełnieniem była również świetna szata graficzna. W pośpiechu zapomniałem zrobić zdjęcie. Na szczęście kilka dni temu „upolowałem” na warszawskiej Pradze kontynuację kampanii. Welcome to Marocco and Agadir…

 

Poetyckość przekazu. Lekkość słowa. Zwiewność obrazu. Zaprawdę, urzekły mnie reklamy Agadiru i Maroko…

Klikaj, by obejrzeć poszczególne ujęcia!

 

…nie bardziej jednak niż reklama naszych Mazur!

Na przekór zasadzie „cudze chwalicie swego nie znacie” przywołuję w tym miejscu absolutny (w mojej ocenie) klasyk reklamy „turystyczno-regionalnej”. „Mazury Cud Natury” biją na głowę każdą podobną reklamę, nawet Agadiru i Maroko.

Która z reklam podoba Ci się bardziej? Agadir i Maroko czy polskie Mazury? Jestem Ciekaw Twojej opinii!

 

Pozdrawiam

Jacek Lipski

PS. przy okazji przypominam, że blog „Marketing, książki i życie” ma swoją stronę na FACEBOOKU! Dołącz do ponad 200 Czytelników i weź udział w dyskusji!

Spodobał ci się wpis? Doceń autora „lajkiem”!Nie chcesz przegapić kolejnych wpisów? Zapisz się na newsletter.

Podobne wpisy:

  1. Urzekła mnie ta reklama: Nokia Lumia 800, odsłona nr 2
  2. Urzekła mnie ta reklama: „Dolny Śląsk. Nie do opowiedzenia. Do zobaczenia”, odsłona nr 3
  3. Urzekła mnie ta reklama…Nokia Lumia 800
  4. „Nie będzie nam go brakować!” reklama teaserowa Praktikera czyli reklamy (prawie) idealne, część III

Jacek Lipski

Ekspert ds. strategii marketingowych dla MŚP w B&L Consulting. Mentor w AIP Lublin oraz współautor e-booka "Lubelskie Startupy 2015". Poprzednio Social Media & Account Manager w agencji reklamowej Vena Art, specjalista ds. komunikacji marketingowej w Żagiel S.A, oraz asystent ds. komunikacji wewnętrznej w Vattenfall Distribution Poland. Po godzinach pasjonat "creative writing", polskich kryminałów i koszykówki.

  • Oczywiście, bardziej podobają mi się Mazury 🙂 Reklama niezwykle zaskakująca, a jednocześnie ucierająca nosa wszystkim, którzy fascynują się tylko i wyłącznie zagranicą.
    Co do Agadiru i Maroko – aż czuć ciepły wiatr jak się patrzy na te billboardy 🙂 Pozdrawiam 🙂

    • Święte słowa, w Maroko jeszcze nie byłem, ale po obejrzeniu reklamy, na pewno się wybiorę. Pozdrawiam (widziałem, że wracasz do regularnego blogowania).