Inspiracje z wakacji, część pierwsza

Logo El Mono CreativoReklama, podobnie jak cały świat, nie jest odporna na globalizację. Coraz częściej nośniki reklamowe w poszczególnych krajach różnią się od siebie tylko lokalnym językiem, w którym zapisano slogan. Forma i treść są prawie identyczne, co w mojej opinii jest bez sensu. Na moje (i chyba nie tylko moje) szczęście można jeszcze znaleźć na świecie przykłady nieszablonowego myślenia. Zapraszam do obejrzenia reklamowej galerii zdjęć z Francji, Hiszpanii i Włoch. Czas na odrobinę inspiracji!

 

Wszystkie zdjęcia zamieszczone w niniejszym poście pochodzą z mojej tegorocznej wyprawy wakacyjnej. Na przełomie kwietnia i maja 2011 udało mi się (dzięki pomocy mojej drugiej połowy oczywiście 😛 ) odwiedzić Francję, Hiszpanię i Włochy.

Fotograficzny zapis wyprawy znajdziecie poniżej. Fotki przedstawiają lepsze lub gorsze przykłady plakatów, szyldów, znaków towarowych i wystaw sklepowych, na jakie natknąłem się spacerując ulicami Paryża, Barcelony, Lloret del Mar i Wenecji. Wszystkie reklamy łączy jedno – przykuły moją uwagę!

 

Galeria nr 1 – “Francuska reklama w obiektywie”

 

Galeria nr 2 – “Hiszpańska reklama na celowniku”

 

Galeria nr 3 – “Uroki włoskiej reklamy”

 

Dzisiaj wyjątkowo bez komentarza. Oceńcie sami i…dajcie znać w komentarzach, co o tym wszystkim myślicie! Już za tydzień druga część cyklu. Tym razem o reklamie tureckiej.

Miłego oglądania!

Jacek Lipski

Spodobał ci się wpis? Doceń autora „lajkiem”!Nie chcesz przegapić kolejnych wpisów? Zapisz się na newsletter.

Jacek Lipski

Marketer z ponad 15 letnim doświadczeniem. Od 2015 r. niezależny konsultant specjalizujący się w doradztwie strategicznym i marketingowym dla MŚP oraz startupów. Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in.: w agencji reklamowej Vena Art w Lublinie oraz w korporacyjnych działach komunikacji marketingowej (Żagiel S.A. w Warszawie) oraz komunikacji wewnętrznej (Vattenfall Distribution Poland w Gliwicach).