„Pozycjonowanie i optymalizacja stron www” Bartosz Danowski i Michał Makaruk

„Pozycjonowanie i optymalizacja stron www” to książka marketingowa z zestawem informacji i ćwiczeń praktycznych dla marketingowców promujących swoją witrynę w sieci. Znajdziesz w niej wytłumaczone, nieraz w łopatologiczny sposób (tak że nawet ja zrozumiałem), następujące zagadnienia…

1. Sposób działania Google oraz innych wyszukiwarek
2. Metody definiowania słów i fraz kluczowych
3. Znaczenie hiperłączy (linków)
4. Systemy i proces indeksacji witryny
5. Opis zagrożeń związanych z nieprawidłowym pozycjonowaniem
6. Wykorzystanie statystyk do śledzenia ruchu na stronie
7. Reklama w wyszukiwarkach i reklama kontekstowa

Naprawdę wartościowa pozycja. Jeżeli nie wiesz co znaczy meta tag description albo znacznik title to musisz ją mieć w swojej bibliotece! Takie książki marketingowe jak pozycja Bartosza Danowskiego i Michała Makaruka zaliczam do tzw. literatury wielokrotnego użytku. Czytasz je raz, ale korzystasz cały czas! Książka wydana przez księgarnię internetową Helion kusi również bardzo fajną ceną: 29 zł!

Polecam!

PS jeżeli po lekturze książki „Pozycjonowanie…” nadal nie będziesz wiedział o co mniej więcej w tym całym biznesie chodzi, to moja rada brzmi: zajmij się czymś innym!

Spodobał ci się wpis? Doceń autora „lajkiem”!Nie chcesz przegapić kolejnych wpisów? Zapisz się na newsletter.

No related posts.

Jacek Lipski

Ekspert ds. strategii marketingowych dla MŚP w B&L Consulting. Mentor w AIP Lublin oraz współautor e-booka "Lubelskie Startupy 2015". Poprzednio Social Media & Account Manager w agencji reklamowej Vena Art, specjalista ds. komunikacji marketingowej w Żagiel S.A, oraz asystent ds. komunikacji wewnętrznej w Vattenfall Distribution Poland. Po godzinach pasjonat "creative writing", polskich kryminałów i koszykówki.