Media

„Słowa są jak nabite pistolety” napisał kiedyś Jean Paul Sartre. W pełni zgadzam się ze słynnym „przedmówcą”, z jednym wszakże uzupełnieniem. Zajmujesz się poważnie pisaniem? Chcesz, by Twoim pistoletom nigdy nie zabrakło pocisków? Musisz ćwiczyć, najlepiej codziennie. Nie tylko pisząc blog!

 

Wystąpienia

 

Teksty marketingowe

Przykłady tekstów opublikowanych w sieci, w związku z moją pracą zawodową:

  • „Rynek kredytu ratalnego z 20-letniej perspektywy” – opracowanie jakie „popełniłem” na potrzeby Żagiel S.A. (czyli mojego obecnego pracodawcy” z okazji zbliżającej się 20. rocznicy działalności firmy na rynku finansowym (listopad 2011 r.). Poza Slide Share wzmianki o opracowaniu pojawiły się m.in. na stronach Banki.pl , PR News , Bankier.pl , tekst posłużył również jako jedno ze źródeł dla fotostory opublikowanego w Wyborczej.biz . Pełny tekst opracowania znajduje się poniżej.

 

Pisane na luzie

W przeszłości zdarzyło mi się również popełnić kilka artykułów na zupełnie „nie-marketingowe tematy”. Bardzo fajne doświadczenie, polecam każdemu „marketingowemu copywriterowi”. Poniżej zamieściłem linki do tekstów opublikowanych w latach 2007-2008 na portalu Połówki Pomarańczy oraz Singiel w Podróży! Pisałem przeważnie o podróżach oraz o własnych refleksjach na tematy mocno egzystencjalne. Ostatnio wróciłem do pisania na luzie i odpaliłem na Facebooku stronkę „Lubię polskie kryminały” poświęconą kryminałom miejskim „made in Poland”. Jeżeli ktoś jest zainteresowany, zapraszam serdecznie do lektury.

Linki do tekstów:

„Kosmiczny spacer” – tekst o nordic walking
„Mail do singla podróżnika” – tekst o podróżowaniu
„Wakacje z Papą Hemingwayem” – artykuł o Key West na Florydzie
„Dublin-miasto poetów” – artykuł o urokach stolicy Irlandii
„Podróż z historią w tle-Jałta” – artykuł o krymskiej Jałcie
„Krym-dyskretny urok wschodu” – artykuł o wakacjach na Krymie

„San Francisco-miasto nad zatoką” – artykuł o San Francisco

„Nowy York – światowa stolica singli” – tekst o NYC
„Krymska odyseja. Zapiski z podróży” – tekst o wyprawie na Krym
„Polak-Europejczyk” – rozważania o życiowych rozterkach Polaków
Pozdrawiam
Jacek Lipski