Bezpłatne szkolenia i wydarzenia w Lublinie – marketing, social media, IT & startupy. Newsletter #48

Data wpisu1 kwietnia 2016 Ilość komentarzy0

Dokładnie 16 nowych, inspirujących i bezpłatnych wydarzeń mam w kalendarzu na kwiecień. Wszystkie rzecz jasna odbędą się w Lublinie. Najnowsze nabytki to „Youth MediaLab Lublin”, „Meet.mobile Android”, „TechKlubLublin” oraz „Dzień Otwarty Britenet”.

Zacznę może od „Youth MediaLab Lublin”. To projekt dla lubelskich licealistów oraz gimnazjalistów, który rozkręcam z Warsztatami Kultury oraz kolegami z zeszłorocznej MediaLab Lublin Battle. Obejmuje naukę m.in.: ogarniania mediów społecznościowych, zarządzania projektami, przygotowywania prezentacji, programowania w Arduino, obsługi drukarki 3D i frezarki CNC oraz podstawy montażu filmów. W ramach 5 warsztatów uczestnicy będą mieli okazję poeksperymentować z nowoczesnym sprzętem, poznać od podszewki multimedia, a także pod okiem doświadczonych trenerów stworzyć własny projekt „medialabowy” związany z Lublinem (do wykorzystania np. w trakcie najbliższej Nocy Kultury). Mieścicie się w grupie wiekowej i jesteście zainteresowani? Aplikujcie już dziś – liczba miejsca jest ograniczona (30 osób), a rekrutacja trwa tylko do 13 kwietnia. W razie jakichkolwiek pytań, służę pomocą.


KWIETNIOWE WYDARZENIA
Marketing, social media & zarządzanie:
1. Spotkanie „LbnSocial” #16 – 5 kwietnia, start o godz. 18:00. Motyw przewodni: pewność siebie. Prelegenci: Anna Sokołek i Ambasadorzy Pasji. Więcej informacji i rejestracja.
2. „Urodziny MoM” – 7 kwietnia, Targi Lublin, start o godz. 18:00.
Prelegenci: Artur Jabłoński, Jacek Dziura, Michał Bajorek. Więcej informacji i rejestracja.

IT&Startups:
1. NOWOŚĆ! Projekt „Youth MediaLab Lublin”
– rekrutacja trwa tylko do 13 kwietnia. Więcej informacji o projekcie.
2. NOWOŚĆ! Spotkanie „Meet.mobile Android” – 5 kwietnia, Klub Komitet, start o godz. 18:00. Więcej informacji.
3. NOWOŚĆ! Spotkanie „TechKlub Lublin – grywalizacja, Platforma Connect i cyfrowe zaświaty” – 6 kwietnia, PadBar Lublin, start o 18:00. Więcej informacji i rejestracja.
4. NOWOŚĆ! „Dzień Otwarty Britenet” – 7 kwietnia br., ul. Morwowa 1. Więcej informacji i rejestracja.
5. Webinar dot. platform startowych dla nowych pomysłów
– 7 kwietnia, Collegium Chemicum (dawniej „Duża Chemia”) Aula A (pl. M. Curie-Skłodowskiej 3), start o godz. 10:30. Więcej informacji
6. Hackhaton LubCode „Koduj dla Lublina” – 9/10 kwietnia br., Inkubator Technologiczny przy ul. Frezerów 3. Więcej informacji i rejestracja. 
7. Spotkanie lubelskiego Game Dev
– 15 kwietnia, start o 19:00. Temat: „Więcej złota”. Więcej informacji.
8. “Lubelskie Dni Informatyki 2016” – 27 kwietnia, Lubelski Park Naukowo-Technologiczny. Więcej informacji.
9. „Study Jam for Android – Google Developer Group Lublin – 30 kwietnia, Inkubator Technologiczny (ul. Frezerów), start o godz. 10:00. Więcej informacji i rejestracja.

Pozostałe:
1. Konferencja „Lubelski Wzór 2016”
– 2/3 kwietnia br,  Lubelskie Centrum Konferencyjne, start o 10:00. Więcej informacji.
2. „East Speakers Club – Demo Day”
– 5 kwietnia, Business Link Lublin, start o godz. 18:45. Więcej informacji.
3. Repcamp.pl Local w Lublinie #2 – 7 kwietnia, Hotel Victoria, start o godz. 18:00. Prelegenci: Małgorzata Kawka (Kramm Nieruchomości) i Marek Kloc (Mark Property Agencja Sprawdzonych Nieruchomości). Więcej informacji i rejestracja.
4. III Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Coach, Trener, Doradca zawodami XXI wieku” – 22/23 kwietnia, Wydział Filozofii i Socjologii UMCS.
5. Konferencja naukowa „Wyzwania Zarządzania Zasobami Ludzkimi” – 27/28 kwietnia, Wydział Ekonomiczny UMCS. Więcej informacji.


NASTĘPNE MIESIĄCE

1. Spotkanie Google Developer Group Lublin #4 – 11 maja, Pub „U Szewca”, start o godz. 19:00. Motyw przewodni: „Technologie przyszłości”. Więcej informacji i rejestracja.
2. NOWOŚĆ! Konferencja informatyczna „WySPA.IT” – 10 czerwca, WSPiA Lublin, start o godz. 8:30. Więcej informacji i rejestracja.
3. „Startup Weekend Lublin” 
– odbędzie się w październiku.
[su_divider]

Chcesz dostawać cotygodniowe powiadomienia e-mailowe o najciekawszych i bezpłatnych szkoleniach, warsztatach oraz konferencjach w Lublinie (marketing, zarządzanie, social media, IT & Startupy)? Zapisz się na newsletter. Podaj swój adres e-mail, kliknij „Subscribe” i gotowe.[su_divider]

Pamiętajcie o trwającej rekrutacji do “Youth MediaLab Lublin”. Na pewno wspomnę jeszcze o niej w kolejnym numerze newslettera, który ukaże się w następnym tygodniu.

Pozdrawiam

Logo Jacek Lipski

Jacek Lipski

Jacek Lipski

Marketer z ponad 16 letnim doświadczeniem. Od grudnia 2015 r. działa pod marką B&L Consulting jako niezależny konsultant i szkoleniowiec w obszarze strategii marketingowych dla MŚP i startupów. Doświadczenie zdobywał również w lubelskiej agencji reklamowej Vena Art oraz w korporacyjnych działach marketingu i komunikacji w Warszawie i Gliwicach. Wykładowca na UMCS Lublin oraz WSB w Chorzowie, Gdańsku i Opolu.