Bezpłatne szkolenia i wydarzenia w Lublinie – marketing, social media, IT & startupy. Newsletter #24

Data wpisu30 września 2015 Ilość komentarzy0

W październiku i listopadzie w Lublinie na pewno nie będzie nudno. Sprawdźcie zapowiedzi najciekawszych szkoleń, warsztatów i konferencji specjalistycznych, z których będziecie mogli skorzystać za darmo.

W mijającym tygodniu zaliczyłem szóste spotkanie z cyklu MoM. Jak zawsze było świetnie i mega inspirująco. Najbardziej podobało mi się wystąpienie Agaty Jakuszko o kolorach w marketingu i nie tylko. Na pewno wybiorę się na kolejny MoM, który organizatorzy zapowiadają na równo za miesiąc.

Co fajnego działo się jeszcze w Lublinie w ostatnim czasie? Ruszyła sprzedaż biletów na TEDxLublin. W tym roku nie ma selekcji, więc jeżeli jeszcze nie byliście na tej imprezie, koniecznie musicie to nadrobić. Liczba miejsc jest ograniczona do 350, dlatego radzę nie zwlekać. Ja już kupiłem bilety i mam nadzieję że spotkamy się na miejscu. Aha, poznaliśmy też nazwiska pierwszych prelegentów, których tożsamość Organizatorzy ujawniają po kolei. Dziesiątkę mówców otwierają Wiesław Kotecki (specjalista UX z Wawy), Natalia Sitarska i Łukasz Smoliński (blogerzy z Tasteaway), Joanna Reczek – Szwed (Lubelska Fundacja Sztukmistrzów), Jakub Jakubczyk (HD Air Studio) oraz Draginje Nadazdin (Amnesty International Polska).

Lubelski Park Naukowo – Technologiczny zapowiedział też grudniowy event o innowacjach. Ma być dużo o designie, startupach, biotechnologii i internecie rzeczy. Na razie nie znam większej ilości szczegółów, ale dam znać jak tylko czegoś się dowiem. Tymczasem zapraszam do lektury przeglądu wszystkich wydarzeń. Znalazłem 3 nowe wydarzenia: 2 w październiku i jedno w listopadzie (Google Developer Group – idę na pewno).


PAŹDZIERNIKOWE ZAPOWIEDZI


Marketing, zarządzanie & social media:

 • NOWOŚĆ! Spotkanie z cyklu „Business PoP-Up #2” – 7 października br., IX LO w Lublinie, start o godz. 18:00. Więcej informacji.

IT & Startupy:

 • Barcamp „Game Dev Lublin” – 9 października br.
 • Hackhaton „LublinCode. Koduj dla Lublina” – 24/25 października br.. To 36 godzinny maraton kodowania organizowany w Lubelskim Inkubatorze Technologicznym przy ul. Frezerów 3. Start o godz. 8:00. Więcej informacji i rejestracja.
 • „Lublin Startup Festival powered by Imagine Cup” – 22/23 października br., Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS oraz Sala Kongresowa UP, start o godz. 8:00. Więcej informacji.

Pozostałe październikowe wydarzenia:

 • NOWOŚĆ! Szkolenie „Nie bądź ryba! Nie wpadnij w sieci” – 19 października br., Business Link Lublin, godz. 9:45 – 13:00.  Prowadzący: Paweł Chrapowicki. Więcej informacji i rejestracja.

 

LISTOPADOWE ZAPOWIEDZI

 • Konferencja „Expert Summit 2015 – All about Microsoft Technologies” – 5 listopada br., Lubelski Park Naukowo-Technologiczny. Więcej informacji.
 • Spotkanie #2 „FuckUp Night” – zapowiedziane na 12 listopada br. Czekam na więcej informacji od Organizatorów.
 • Spotkanie „GameDev Lublin” – 13 listopada br.
 • NOWOŚĆ! Spotkanie „Nowe technologie” Google Developer Group Lublin  18 listopada br., Pub „U Szewca”, godz. 19:00. Agenda i lista prelegentów w przygotowaniu. Więcej informacji i rejestracja.
 • „TedXLublin” – 21 listopada br., Lubelski Park Naukowo-Technologiczny. Motyw przewodni: „Behind the stories”. Wystartowała sprzedaż biletów. Więcej informacji.
 • „Światowy Tydzień Przedsiębiorczości” – od 16 do 22 listopada br. Więcej informacji znajdziecie na fan page’u organizatorów.
 • Targi „Kariera IT Lublin” – 28 listopada br., Hotel Mercure. Więcej informacji.

 

ZAPOWIEDZI NA KONIEC 2015 oraz 2016

 • Barcamp „Game Dev Lublin” – 11 grudnia br.
 • Spotkanie „GameDev Lublin” – 15 stycznia 2016 r.
 • „Lub Jam” – 29/31 stycznia 2016 r.
 • „Startup Weekend Lublin” – chodzą słuchy, że odbędzie się w kwietniu 2016 r. Informacja nie jest jeszcze potwierdzona.


Blogowe wieści

1. Drugi newsletter blogowy „EduHacker” 
– rekomendacje najciekawszych i najnowszych kursów internetowych (MOCC), e-magazynów, e-booków, raportów oraz pozostałych e-publikacji dostępnych w sieci za darmo. Tematyka? Wyłącznie biznesowa – marketing, zarządzanie, design, IT, startupy oraz e-commerce. Dwa tygodnie temu opublikowałem drugi numer newslettera.
2. Nowy fan page „Lubelskie Startupy”! 
Sprawdźcie co słychać w świecie startupów z Lublina.

Kolejny  numer  newslettera już 7 i 8 października.

 

[su_divider]

UWAGA! Podoba Ci się szkoleniowo-edukacyjne zestawienie z Lublina? Chcesz dostawać je e-mailem w każdy piątkowy poranek? Zapisz się na newsletter – wpisz swój e-mail w poniższym okienku, kliknij „subscribe” i gotowe!


 

[su_divider]

 

Lubelskie wydarzenia zapowiadałem ja
– bloger II klasy, Jacek Lipski

Jacek Lipski

Jacek Lipski

Marketer z ponad 16 letnim doświadczeniem. Od grudnia 2015 r. działa pod marką B&L Consulting jako niezależny konsultant i szkoleniowiec w obszarze strategii marketingowych dla MŚP i startupów. Doświadczenie zdobywał również w lubelskiej agencji reklamowej Vena Art oraz w korporacyjnych działach marketingu i komunikacji w Warszawie i Gliwicach. Wykładowca na UMCS Lublin oraz WSB w Chorzowie, Gdańsku i Opolu.