Bezpłatne szkolenia i wydarzenia w Lublinie – marketing, social media, IT & startupy. Newsletter #22

Data wpisu16 września 2015 Ilość komentarzy2

„Letnia Akademia Biznesu”, Maraton praktycznych szkoleń w Business Link Lublin, druga edycja konkursu „Wyzwanie 90 dni” i „Pierwsze Pozarządowe Śniadanie Czwartkowe”. Sprawdźcie kolejną porcję zapowiedzi bezpłatnych szkoleń, warsztatów i konferencji specjalistycznych w Lublinie, które zamieściłem w najnowszym numerze newslettera.


W bieżącym i kolejnym tygodniu dużo fajnych rzeczy będzie działo się w Business Link Lublin, gdzie wystartował maraton praktycznych i bezpłatnych szkoleń. Z pierwszego szkolenia skorzystałem wczoraj. Warsztaty z „User Expercience” poprowadzone przez Łukasza Federowicza (Mataba) były naprawdę świetne. Kto nie był, niech żałuje. Łukasz, które znam z MediaLab Lublin Battle, super to ogarnął.

Z ciekawszych wydarzeń polecam jeszcze czwartkową „FuckUp Night” (postaram się zajrzeć) oraz przypominam o trwających zapisach na „Road to Wolves Summit”. Co poza tym? Przeczytajcie pełny rozkład jazdy na najbliższe tygodnie i miesiące!


WRZEŚNIOWE WYDARZENIA


Marketing, zarządzanie & social media:

 • NOWOŚĆ! „Letnia Akademia Biznesu 2015”– 28/30 września br., AIP Inkubatory, KUL. Tematyka i prowadzący: Łukasz Siemieniuk (Dyrektor AIP Białystok, „Trening przedsiębiorczości”, „Jak przygotować się do pozyskania dotacji na rozwój firmy”, ), Adam Gardocki (Manager AIP Białystok, „Jak stworzyć skuteczny model biznesowy”), Sylwester Pilipczuk (Pro-metheus, „Profesjonalna obsługa klienta”, Beata Kusy-Kołodziejczyk (Manager AIP Lublin, „Firma bez ZUS”). Więcej informacji oraz zapisy.
 • NOWOŚĆ! Maraton praktycznych szkoleń w Business Link Lublin: od 17 do 23 września br.:
  – Szkolenie “Innowacyjne zastosowanie Excela w biznesie. Czy Excel to tylko liczby? Co Zozole i Michaszki mają wspólnego z Excelem?” – 17 września br., godz. 17:00. Prowadzący: Tomasz Zarzyka (Xmart).
  – Szkolenie “Jak przygotować dokumenty inwestorskie?” – 21 września br., godz. 17:00. Prowadzący: Łukasz Kołodziejczyk (Monkey to Monkey). Zapisy.
  – Szkolenie „Marketing celów i skuteczne IT – duet idealny”  – 22 września br., godz. 17:00. Prowadzący: Jakub Kaznowski (Lariat) i Marcin Wtykło (Arteneo). Zapisy.
  – Szkolenie „Cultural Reasearch” – 23 września br., godz. 17:00. Prowadząca: Kamila Węglarska ( Cultural Research). Więcej informacji.

IT & Startupy:

 •  „FuckUp Nights” – po raz pierwszy w Lublinie, 17 września br. w ogródku Perłowej Pijalni Piwa, godz. 20:00 – 22:00. Więcej informacji.
 • „Road to Wolves Summit” – 23 września br., Lubelski Park Naukowo-Technologiczny.
 • Druga edycja konkursu „Wyzwanie 90 dni” – Business Link Lublin, zgłoszenia do 29 września. Więcej informacji.
 • Nabór do kolejnej edycji programu DataArt IT School w Lublinie – trwa do końca września br. Więcej informacji i zapisy.

Pozostałe wrześniowe wydarzenia:

 

PAŹDZIERNIKOWE i LISTOPADOWE ZAPOWIEDZI

 • Barcamp „Game Dev Lublin” – 9 października br.
 • Hackhaton „LublinCode. Koduj dla Lublina” – 24/25 października br.. To 36 godzinny maraton kodowania organizowany w Lubelskim Inkubatorze Technologicznym przy ul. Frezerów 3. Start o godz. 8:00. Więcej informacji i rejestracja.
 • „Lublin Startup Festival powered by Imagine Cup” – 22/23 października br., Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS oraz Sala Kongresowa UP, start o godz. 8:00. Więcej informacji.
 • Konferencja „Expert Summit 2015 – All about Microsoft Technologies” – 5 listopada br., Lubelski Park Naukowo-Technologiczny. Więcej informacji.
 • Spotkanie „GameDev Lublin” – 13 listopada br.
 • „TedXLublin” – 21 listopada br., Lubelski Park Naukowo-Technologiczny. Motyw przewodni: „Behind the stories”. Więcej informacji.
 • „Światowy Tydzień Przedsiębiorczości” – od 16 do 22 listopada br. Więcej informacji pojawi się niebawem na fan page’u organizatorów.


ZAPOWIEDZI NA 20116 ROK

 • Barcamp „Game Dev Lublin” – 11 grudnia br.
 • Spotkanie „GameDev Lublin” – 15 stycznia 2016 r.
 • „Lub Jam” – 29/31 stycznia 2016 r.
 • „Startup Weekend Lublin” – chodzą słuchy, że odbędzie się w kwietniu 2016 r. Informacja nie jest jeszcze potwierdzona.

[su_divider]
UWAGA! Podoba Ci się szkoleniowo-edukacyjne zestawienie z Lublina? Chcesz dostawać je e-mailem w każdy piątkowy poranek? Zapisz się na newsletter – wpisz swój e-mail w poniższym okienku, kliknij „subscribe” i gotowe![su_divider]

Pozostałe blogowe newsy
1. Drugi newsletter blogowy „EduHacker”
– rekomendacje najciekawszych i najnowszych kursów internetowych (MOCC), e-magazynów, e-booków, raportów oraz pozostałych e-publikacji dostępnych w sieci za darmo. Tematyka? Wyłącznie biznesowa – marketing, zarządzanie, design, IT, startupy oraz e-commerce. Sprawdźcie szczegóły!

2. Nowy fan page „Lubelskie Startupy”!
Sprawdźcie co słychać w świecie startupów z Lublina.

Następny numer  newsletter już 23 (blog) i 24 września br. (e-mail subskrybentów).


Lubelskie wydarzenia zapowiadałem ja
– bloger II klasy, Jacek Lipski

Jacek Lipski

Jacek Lipski

Marketer z ponad 16 letnim doświadczeniem. Od grudnia 2015 r. działa pod marką B&L Consulting jako niezależny konsultant i szkoleniowiec w obszarze strategii marketingowych dla MŚP i startupów. Doświadczenie zdobywał również w lubelskiej agencji reklamowej Vena Art oraz w korporacyjnych działach marketingu i komunikacji w Warszawie i Gliwicach. Wykładowca na UMCS Lublin oraz WSB w Chorzowie, Gdańsku i Opolu.