Bezpłatne szkolenia i wydarzenia w Lublinie – marketing, social media, IT & startupy. Newsletter #20

Data wpisu2 września 2015 Ilość komentarzy1

Arbitralnie zmieniam termin publikacji newslettera. Na blogu będzie pojawiał się w środy, a na Waszych skrzynkach w czwartki rano. Jesteście gotowi na kolejną porcję zapowiedzi bezpłatnych szkoleń, warsztatów i konferencji w Lublinie? Zaczynamy!

W obecnym tygodniu sporo się dzieje. W poniedziałek zaliczyłem warsztat „Skuteczny e-marketing” z Mariuszem Łodygą (Premium Consulting) w Business Link Lublin. Sporo przydatnej wiedzy, warto było się pojawić. We wtorek wystartowała rejestracja na listopadową konferencję Microsoft Expert Summit (pozycja obowiązkowa w kalendarzach lubelskich geeków), a także na zaplanowany pod koniec września TEDxSalonLublin (temat: nowoczesna edukacja). W piątek idę na kolejnego Business Mixera obejrzeć prezkę Tomasza Karwatki z Divante i rywalizację lubelskich startupów.

Z ciekawszych newsów odnotowałem jeszcze nazwisko pierwszego prelegenta na lubelskiej „FuckUp Night”. Będzie nim… Piotrek Wojciechowski. Też jesteście zaskoczeni? Ok, wróćmy do meritum czyli newslettera. Na jakie wydarzenia w Lublinie warto zwrócić uwagę? Rzućcie okiem na pełną listę zapowiedzi, sięgającą aż do kwietnia 2016 r.


SIERPNIOWE i WRZEŚNIOWE WYDARZENIA

Marketing i zarządzanie:

 • Spotkanie “Jak pozyskać inwestora” – 4 września br., Business Link Lublin, godz. 15:00 – 17:00. Prelegent: Mariusz Turski (CEO AIP Seed Capital). Więcej informacji i rejestracja.
 • „Business Mixer” – 4 września br., Business Link Lublin. Prelegent: Tomasz Karwatka, CEO Divante. Start o godz. 17:30. Więcej informacji i rejestracja.


IT & Startupy

 • Spotkanie „meet.JSLublin” – 3 września br., godz. 18:00, Klubokawiarnia Komitet. Prelegenci:  Damian Wielgosik oraz Ernest Nowacki. Więcej informacji.
 • Szkolenie „Możliwości pozyskania kapitału amerykańskiego dla firm i startupów” – 9 września br., Urząd Marszałkowski przy ul. Stefczyka 3B. Więcej informacji i rejestracja.
 • Spotkanie „Meet.mobile Lublin” – 10 września br., Klubokawiarnia Komitet, start o 18:00. Więcej informacji.
 • Spotkanie „GameDev Lublin” – 11 listopada br. Więcej informacji.
 • „FuckUp Nights” – po raz pierwszy w Lublinie, 17 września br. w ogródku Perłowej Pijalni Piwa, godz. 20:00 – 22:00. Więcej informacji.
 • „Road to Wolves Summit” – 23 września br., Lubelski Park Naukowo-Technologiczny.
 • Nabór do kolejnej edycji programu DataArt IT School w Lublinie – trwa do końca września br. Więcej informacji i zapisy.

Pozostałe wydarzenia:

 • Spotkanie HR „Gra wstępna w sieci czy realu – czyli wyzwania rekrutacji” – 9 września, Caffe Trybunalska, godz. 12:00 – 15:00. Prelegenci: Bartosz Struzik (Dyrektor zarządzający, Monster Polska), Magdalena Jankowska (HR Country Manager, North–East Europe, Owens Illinois), Agnieszka Jakubczyk–Latała (HR Manager, POL–INOWEX), Michał Michalski (Managing Director, Skills Warsaw), Iwona Bobrowska–Budny (Trener O3P-Rozwój, wykładowca oraz partner merytoryczny Instytutu Talentów FlashPoint). Moderator: Monika Dawid-Sawicka. Więcej informacji.
 • Targi „Wzory w Lublinie” – po raz pierwszy w Lublinie, 26 i 27 września br. w Centrum Kultury. Więcej informacji.

 

PAZDZIERNIKOWE i LISTOPADOWE ZAPOWIEDZI

 • Barcamp „Game Dev Lublin” – 9 października br.
 • Hackhaton „LublinCode. Koduj dla Lublina” – 24/25 października br.. To 36 godzinny maraton kodowania organizowany w Lubelskim Inkubatorze Technologicznym przy ul. Frezerów 3. Start o godz. 8:00. Więcej informacji i rejestracja.
 • Konferencja „Expert Summit 2015 – All about Microsoft Technologies” – 5 listopada br., Lubelski Park Naukowo-Technologiczny. Więcej informacji.
 • Spotkanie „GameDev Lublin” – 13 listopada br.
 • „TedXLublin” – 21 listopada br., Lubelski Park Naukowo-Technologiczny. Motyw przewodni: „Behind the stories”. Więcej informacji.
 • NOWOŚĆ! „Światowy Tydzień Przedsiębiorczości” – od 16 do 23 listopada br. Więcej informacji pojawi się niebawem na fan page’u organizatorów.

 

ZAPOWIEDZI NA 2016 ROK

 • Barcamp „Game Dev Lublin” – 11 grudnia br.
 • Spotkanie „GameDev Lublin” – 15 stycznia 2016 r.
 • „Lub Jam” – 29/31 stycznia 2016 r.
 • NOWOŚĆ! „Startup Weekend Lublin” – chodzą słuchy, że odbędzie się w kwietniu 2016 r. Informacja nie jest jeszcze potwierdzona.

[su_divider]

Attention! Podoba Ci się szkoleniowo-edukacyjne zestawienie z Lublina? Chcesz dostawać je e-mailem w każdy piątkowy poranek? Zapisz się na newsletter – wpisz swój e-mail w poniższym okienku, kliknij „subscribe” i gotowe![su_divider]


Blogowe Newsy

1. Zapisaliście się już na mój drugi newsletter „EduHackera”.
Dotyczy najciekawszych i najnowszych kursów internetowych (MOCC), e-magazynów, e-booków, raportów oraz pozostałych e-publikacji dostępnych w sieci za darmo. Tematyka? Wyłącznie biznesowa – marketing, zarządzanie, design, IT, startupy oraz e-commerce. Brzmi interesująco? Sprawdźcie szczegóły!

2. Zapraszam na nowy fan page „Lubelskie Startupy”.
Chcecie wiedzieć co słychać w świecie startupów z Lublina? Zachęcam do polubienia strony i śledzenia newsów.

3. Polecam wywiad z Kamilem Pręciukiem i Grzegorzem Olifirowiczem z lubelskiego studia gier Mutated Byte, jednego z najciekawszych lubelskich startupów. Opublikowałem go na blogu w zeszłym tygodniu.

Kolejnego newslettera spodziewajcie się na blogu 9 września (środa), a na Waszych skrzynkach pojawi się 10 września (czwartek).  Chcecie, by Wasze wydarzenie zagościło w kolejnym newsletterze?  Odezwijcie się do mnie.


Lubelskie wydarzenia zapowiadałem ja
– bloger II klasy, Jacek Lipski

Jacek Lipski

Jacek Lipski

Marketer z ponad 16 letnim doświadczeniem. Od grudnia 2015 r. działa pod marką B&L Consulting jako niezależny konsultant i szkoleniowiec w obszarze strategii marketingowych dla MŚP i startupów. Doświadczenie zdobywał również w lubelskiej agencji reklamowej Vena Art oraz w korporacyjnych działach marketingu i komunikacji w Warszawie i Gliwicach. Wykładowca na UMCS Lublin oraz WSB w Chorzowie, Gdańsku i Opolu.