Szkolenia i wydarzenia w Lublinie – marketing, social media, IT & startupy. Newsletter #11

Data wpisu25 czerwca 2015 Ilość komentarzy0

Oficjalny początek astronomicznego lata zaliczony. Nie wpłynęło to jednak w żaden sposób na ilość marketingowych, social mediowych i startupowych wydarzeń w Lublinie. Wynalazłem dla Was aż 5 inspirujących wydarzeń, w tym 4 jeszcze w czerwcu.


Na początek ogłoszenie administracyjne. Jak na razie nie zmniejszam częstotliwości wydawania newslettera, lecz niewykluczone że w lipcu i sierpniu przejdziemy na tryb dwutygodniowy.

Zgodnie z zapowiedzią dorzucam też autorski komentarz do najnowszych wydarzeń. Na pewno polecam Waszej uwadze bezpłatne warsztaty „Internet of Things”, które organizują sprawdzeni ludzie z Makerspace Lublin. Odbędą się już w najbliższą sobotę, więc śpieszcie się, jeżeli chcecie wziąć udział (liczba miejsc ograniczona).

Fajnie zapowiada się też spotkanie „BizTok” w Business Link Lublin (ciągle zastanawiam się czy by się nie wybrać), a jeszcze lepiej wrześniowe “FuckUp Nights” w Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym (opowieści praktyków o porażkach w biznesie). Ze względu na spore obciążenie zawodowe żadnego z najbliższych wydarzeń nie zaliczę, ale wrześniowych „fackupów” na pewno nie przepuszczę.


Jak zatem wygląda rozkład jazdy na najbliższe dni?

MARKETING i ZARZĄDZANIE

  • NOWOŚĆ! Spotkanie „BizSpot” – 30 czerwca br., Business Link Lublin, start o 19:00. Prelegenci: Jan Matysik (Cumulus PR), Michał Olszewski (ekspert od funduszy Ventures Capital). Obowiązuje rejestracja.
  • NOWOŚĆ! „Letnia Szkoła Kariery 2015” – od 29 czerwca od 3 lipca, Biuro Karier Politechniki Lubelskiej. Cykl szkoleń dla studentów: marketing i wizerunek (Jakub Jurkowski), 30.06, autoprezentacja w kontakcie z pracodawcą (Monika Jakubiak), kariera programisty – Nowoczesne trendy IT (Jakub Pizoń), w czym tkwi Twój potencjał (Edyta Dyrka), marketing dla początkujących (Kamila Miciuła), warsztaty przedsiębiorczości (Rafał Dyrka). Więcej informacji.


NOWOCZESNE TECHNOLOGIE

  • NOWOŚĆ! Warsztat “Internet of Things  – elektronika w służbie obywatela” – 27 czerwca br., Makerspace Lublin, ul. Żmigród 10/3, start o 9:00. Liczba miejsc ograniczona (30 osób), obowiązuje rejestracja.


ROZMAITOŚCI

  • NOWOŚĆ! Szkolenie „Small Coaching for Small Business” – 29 czerwca br., Business Link Lublin, godz. 18:00. Prowadząca: dr Magdalena Waniewska-Bobin. Liczba miejsc ograniczona, obowiązuje rejestracja.
  • Warsztaty „Eko Design dla dzieci” – warsztaty edukacyjne dla dzieci z zakresu sztuk wizualnych, mające na celu pogłębianie wrażliwości uczestników na zagadnienia związane z architekturą i dizajnem. Zajęcia dostosowane do grup wiekowych 5-9 lat) oraz 10-12 lat. Warsztaty trwają 2,5 – 3 godziny. Koszt: 25 zł (każdy dzień). Termin: 3 i 10 lipca 2015 r. godz. 10.30, Sala 1.6 (Inkubator Technologiczny). Prowadzący: Joanna Mądra i Katarzyna Cebulak (Eko Dizajn) oraz Paulina Zarębska-Denysiuk i Anna Wojewódka (Eko Dom). Więcej informacji i rejestracja.


CIEKAWOSTKI i ZAPOWIEDZI

  • NOWOŚĆ! „FuckUp Nights” – po raz pierwszy w Lublinie, 17 września br. w Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym, godz. 20:00 – 22:00. Więcej informacji.


UWAGA!
 Zawitałeś tu po raz pierwszy? Podoba Ci się szkoleniowo-edukacyjne zestawienie z Lublina? Chcesz dostawać je e-mailem w sobotę o poranku? Zapisz się na newsletter – wpisz swój e-mail w poniższym okienku, kliknij „subscribe” i gotowe!


 OGŁOSZENIE PARAFIALNE DLA STUDENTÓW – STAŻ W iWISHERZE
Panie i Panowie, studentki i studenci z Lublina! Macie już plany na wakacje? Jest szansa, by zobaczyć na żywo jak się robi internety w Lublinie i wziąć udział w tym procederze. Startup iWisher współdowodzony przez Michała Korbę, z którym znamy się jeszcze z Vena Art, poszukuje stażystów. Zakres tematyczny? Tworzenie contentu lub e-commerce/ux. Długość stażu? 2 miesiące. Start? Od 2 lipca.

Zainteresowani? Zgłoszenia przyjmują tylko do niedzieli (28 czerwca, do 23:59), więc czasu na podjęcie decyzji nie macie zbyt wiele. Więcej informacji o stażu znajdziecie w video rekrutacyjnym nagranym przez Michała oraz w jego poście na Facebooku. Jeżeli chcecie poznać lubelskie środowisko startupowe i nauczyć się czegoś konkretnego to trudno o lepszą okazję.


Lubelskie wydarzenia polecałem ja
– bloger II klasy, Jacek Lipski

Ps. newsletter #12 wrzucę na blog w czwartek (2 lipca br.) wieczorem, a e-mail podeślę w sobotę (4 lipca), tuż przed poranną kawą.

 

Jacek Lipski

Jacek Lipski

Marketer z ponad 16 letnim doświadczeniem. Od grudnia 2015 r. działa pod marką B&L Consulting jako niezależny konsultant i szkoleniowiec w obszarze strategii marketingowych dla MŚP i startupów. Doświadczenie zdobywał również w lubelskiej agencji reklamowej Vena Art oraz w korporacyjnych działach marketingu i komunikacji w Warszawie i Gliwicach. Wykładowca na UMCS Lublin oraz WSB w Chorzowie, Gdańsku i Opolu.