Szkolenia i wydarzenia w Lublinie – marketing, social media, IT & startupy. Newsletter #3

Data wpisu1 maja 2015 Ilość komentarzy0

Po raz kolejny łamię obietnicę. Trzeci numer lubelskiego newslettera szkoleniowego miałem wypuścić dopiero po majówce. Duży przypływ subskrybentów oraz masa newsów o fajnych wydarzeniach marketingowych i technologicznych w Lublinie wzmogły moją determinację do pracy. W efekcie przekazuję w Wasze ręce świeżutki newsletter już dzisiaj.


1. Marketing i zarządzanie

 • Szkolenie „Prawo w internecie – praktyczne porady dla przedsiębiorców” – poniedziałek, 18 maja br., Business Link Lublin, godz. 18:00. Szkolenie poprowadzi adwokat Paweł Zouner. Więcej informacji. 
 • „Sztuka negocjacji – szkolenie z dobrych praktyk negocjacyjnych z Marcinem Osmanem” – wtorek, 5 maja br. Aula Duża (sala 105) w Instytucie Informatyki na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS, Plac Marii Skłodowskiej-Curie 1, godz. 17:00 – 20:00. Obowiązuje rejestracja. 


2. Social media

Psyt…informacja jeszcze nieoficjalna. W drugiej połowie maja w Lublinie odbędzie się Czwartek Social Media #4. Wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że w końcu się na nim pojawię (na poprzednie dwa nie dotarłem). Tym razem nie w roli słuchacza, ale prelegenta. Ale się porobiło…


3. Startupy

 • Rekrutacja na „InfoShare Startup Zone” – termin przyjmowania zgłoszeń upływa 4 maja br. Więcej informacji.
 • „Ice Breaker – spotkanie z mentorami” – środa, 6 maja br., Business Link Lublin, start o godz. 18:00. W roli mentorów wystąpią Tomasz Kuryło (Enzo) oraz Marcin Wtykło (IT Arteneo). Więcej informacji oraz rejestracja.
 • Konkurs ICT Starter – wsparcie kapitałowe (wejście inwestorskie) dla najlepszych firm z obszarów OPROGRAMOWANIE, AUTOMATYKA, WEARABLES, INTERNET OF THINGS, MOBILE, APPS. Zgłoszenia tylko do 16 maja br. Wydarzenie koordynuje Lubelski Inkubator Technologii Informatycznych. Więcej informacji.


4. Nowoczesne technologie

 • Pierwsze szkolenie „„Modelowanie i podstawy designu – Rhino 3D” – poniedziałek, 4 maja br., Makerspace Lublin, ul. Żmigród 10/3, godz. 18:00 – 22:00. Cena za 4 szkolenia: 200 zł. Więcej informacji.
 • Pierwsze szkolenie „Nauka użytkowania, programowanie i obsługa Drukarki 3D – edycja majowa” – wtorek, 5 maj br., Makerspace Lublin, ul. Żmigród 10/3, godz. 18:00 – 22:00. Cena za 4 szkolenia: 150 zł. Więcej informacji. 
 • Spotkanie „Lublin Smart City – zmieniamy oblicze Lublina” – środa, 6 maja br., Lubelski Park Naukowo-Technologiczny, Sala Południowa. Start o 14:00. Celem spotkania jest stworzenie wspólnego projektu technologicznego do budżetu obywatelskiego. Więcej informacji.
 • Spotkanie „TechKlub Lublin #6” – środa, 6 maja br., Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN”, start o 18:00. Tematem comiesięcznego spotkania będą gry komputerowe tworzone w Lublinie. Szczegóły.
 • Trzecie spotkanie z cyklu „TT Praktycznie” – czwartek, 7 maja br., Politechnika Lubelska, start o 16:30. Temat? Systemy kontroli wersji. Więcej informacji. 
 • Pierwsze szkolenie „Angular framework od podstaw” – niedziela, 9 maja br., Makerspace Lublin, ul. Żmigród 10/3. Wjazd 250 za cały cykl (4 spotkania) lub 75 zł za pojedynczy warsztat. Więcej informacji i rejestracja.
 • Wydarzenie „Lublin Creative IT” – 28 maja br., Targi Lublin ul. Dworcowa 11. Najbardziej innowacyjne wydarzenie targowo  – konferencyjne w Polsce Wschodniej. Potrwa od 10:00 do 18:00. Więcej informacji. 


5. Mobile

 • „Meet.mobile Lublin” – czwartek, 07 maja br., KluboKawiarnia Komitet. Start o 18:00. Więcej informacji.


6. Pozostałe zapowiedzi

 • Aukcja charytatywna – prowadzona przez zespół „Eat-e”, który zwyciężył w Startup Weekend Lublin. Trwa do 11 maja. Przedmiotem aukcji jest iPad mini. Pieniążki z licytacji zasilą Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia. Wchodzicie do gry?
 • „Lublin Off-line Party” – wieść niesie, że odbędzie się w połowie maja. Miejsce i agenda mają nas zaskoczyć. Więcej informacji? Podobno już niedługo na fan page’u Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego.

Całkiem długa ta lista. Zbierajcie siły na krótkiej majówce, by to wszystko ogarnąć. Jeżeli pominąłem jakieś ważne wydarzenie, dajcie mi popalić w komentarzach. Następny numer newslettera #4 już za tydzień (sobota, 8 maja br.). Chcecie dołączyć do listy subskrybentów? Podajcie swój e-mail w poniższym formularzu i gotowe!


 
 

Lubelskie wydarzenia polecałem ja
– bloger II klasy, Jacek Lipski

Jacek Lipski

Jacek Lipski

Marketer z ponad 16 letnim doświadczeniem. Od grudnia 2015 r. działa pod marką B&L Consulting jako niezależny konsultant i szkoleniowiec w obszarze strategii marketingowych dla MŚP i startupów. Doświadczenie zdobywał również w lubelskiej agencji reklamowej Vena Art oraz w korporacyjnych działach marketingu i komunikacji w Warszawie i Gliwicach. Wykładowca na UMCS Lublin oraz WSB w Chorzowie, Gdańsku i Opolu.