MediaLab Lublin Battle

Prototypowanie i zabawy z Arduino czyli warsztaty MediaLab Lublin Battle VII

Pierwsze warsztaty technologiczne w trakcie „medialabowej” bitwy. Tym razem zajęliśmy się tworzeniem rzeczy, a nie tylko gadaniem o nich. Wymarzony dzień dla wszystkich grupowych geeków, bo każdy mógł przynieść na zajęcia swoje magiczne skrzyneczki, roboty oraz inne „tech-gadżety”. Jaki był efekt naszych zabaw? Wszystko ujawniam w najnowszej relacji z „medialabowych” warsztatów z Anną Widerą (Netizens). 

Zacznijmy klasycznie, od prezentacji naszej trenerki.
o
Who is Anna Widera
Absolwentka Informatyki na Politechnice Śląskiej. Pracuje jako Creative Technologist w Netizens Digital Innovation House w dziale Research&Development. Zajmuje się kreatywnym wykorzystaniem technologii w marketingu. W tym celu programuje i hackuje sprzęt, prototypuje rozwiązania z wykorzystaniem Arduino, czujników i serwomechanizmów, projektuje też dedykowane rozwiązania elektroniczne.

Interesują ją interfejsy oddziałujące na wyobraźnię, wizualizacja danych, technologia iBeacon. Koordynowała projekt Kodołamacz realizowany przez Medialab Katowice we współpracy z Netizens, prowadząc warsztaty dot. Arduino i Internet of Things. Jest także kuratorem festiwalu sztuki i technologii art+bits.


Zabawy z Arduino
Żarty powoli się kończą. Do dnia, gdy Organizatorzy „MediaLabu” powiedzą „sprawdzam” (14 kwietnia Wielka Komisja będzie oceniać prace) coraz bliżej, a projekty ciągle jeszcze na papierze (przynajmniej w naszej grupie „Pi razy OKO”). W przezwyciężeniu niemocy twórczej miały nam pomóc warsztaty z Anną Widerą.

W odróżnieniu od poprzednich spotkań część teoretyczna była sprowadzona do minimum. W krótkiej części inspiracyjnej pogadaliśmy trochę o technologiach i narzędziach, by po 45 minutach przejść do części warsztatowej. W ruch poszły Arduino, czujniki, wyświetlacze, kabelki i serwomechanizmy. Naprawdę świetna zabawa, nawet dla takiego „anytalenta” technicznego, jakim jest autor niniejszego blogu.”Medialabowe notatki”

Co udało mi się podpatrzeć i podsłuchać? W dzisiejszej odsłonie mam dla Was masę linków do fajnych filmików, projektów plus kilka inspiracji miejskich. Enjoy!

„Medialabowe” video:
1. Inspiracja dla projektu „Odkup Lublin” – „Poo WiFi”

O
2. Inspiracja dla projektu „Lubstop” – „A moment of warmth” (Duracel)

3. Inspiracja dla projektu „Lubstop” – „Tweet to Eat”


4. Inspiracja dla projektu „CHECK-IN-LUBLIN” – NATS

0
5. Inspiracja dla projektu „Bezpieczna Zebra” – „The Dancing Traffic Lights”
 0
Projekty do sprawdzenia:
1. Kodołamacz 
2. Urban Data Stories 
3. Inspiracja dla zespołu „Don’t Panic” – „Nieprzewodniki miejskie” z Dąbrowy Górniczej
4. Inspiracja dla zespołu „Don’t Panic” – „Miejska ścieżka”
5. Inspiracja dla „Drużyny A” – projekt z Bostonu „Street bump runs while you drive
 0
Inspiracje miejskie:
1. Apps for Amsterdam 2014-2015 – Turning local data into -business  (aplikacje miejskie)


Jak oceniam warsztaty

Anna Widera MediaLab Lublin BattlePlusy? Technologiczny charakter zajęć, super kompetentna trenerka (wielki plus dla Anny Widery za inspiracje, jakie przygotowała dla każdej grup, oraz kilka fajnych wskazówek, jakich udzieliła mojemu zespołowi) oraz mnóstwo nowych (przynajmniej dla mnie) zabawek do przetestowania z Arduino. Minusy? Czas trwania warsztatów ograniczony do 8 godzin, bo z chęcią potestowałbym nowe technologie aż do nocy.:)

To były naprawdę świetne, mega merytoryczne zajęcia, które zachęciły mnie do zakupu zestawu Arduino dla początkujących. Będzie jak znalazł, gdy mój mały Synek podrośnie. Do tego czasu Tata będzie miał „zabawkę” tylko dla siebie (zacieram ręce).„Medialabową bitwę” nr VI relacjonowałem ja

„bloger II klasy” – Jacek Lipski
 0
Ps. w następną sobotę ciąg dalszy „medialabowego” maratonu. Zajęcia poprowadzi Michał Sadowski z Brand24, więc relacja na blogu gwarantowana.

Spodobał ci się wpis? Doceń autora „lajkiem”!Nie chcesz przegapić kolejnych wpisów? Zapisz się na newsletter.

Podobne wpisy:

  1. „Grywalizacja” z Pawłem Tkaczykiem czyli warsztaty MediaLab Lublin Battle VI
  2. „Jak mówić o mieście za pomocą danych przestrzennych” czyli warsztaty z Pawłem Jaworskim – MediaLab Lublin Battle V
  3. „Psychologia reklamy i tworzenie kampanii komunikacyjnych” czyli warsztaty z Romanem Łozińskim. MediaLab Lublin Battle IV
  4. „Nowe prawa cyfrowe” według Kamila Śliwowskiego czyli MediaLab Lublin Battle III
  5. MediaLab Lublin Battle – drugie starcie

Jacek Lipski

Ekspert ds. strategii marketingowych dla MŚP w B&L Consulting. Mentor w AIP Lublin oraz współautor e-booka "Lubelskie Startupy 2015". Poprzednio Social Media & Account Manager w agencji reklamowej Vena Art, specjalista ds. komunikacji marketingowej w Żagiel S.A, oraz asystent ds. komunikacji wewnętrznej w Vattenfall Distribution Poland. Po godzinach pasjonat "creative writing", polskich kryminałów i koszykówki.