TOP 8 – najlepsze magazyny o marketingu, komunikacji i social media. Do pobrania z sieci. Za darmo.

magazynyPierwszą listę najlepszych magazynów o marketingu, komunikacji i social media dostępnych w sieci za darmo opublikowałem w kwietniu. Za oknami już jesień, nadszedł więc czas na aktualizację. Przez ostatnie kilka miesięcy znalazłem 4 dodatkowe pozycje warte grzechu, tj. pobrania i przeczytania. Przedstawiam najnowszy ranking. Edycja druga uzupełniona. Wyłącznie polskie tytuły. Kolejność na liście dosyć przypadkowa.

 

TOP 8

Nr 1 „Kreatywny Bazar”– właśnie ukazał się 6 nr magazynu dla grafików i wszystkich zainteresowanych komunikacją wizualną.

Nr 2 „Be Heard” – biuletyn IABC Poland (Polskie Stowarzyszenie Komunikatorów Biznesowych), na razie ukazał się jeden numer (luty 2012). Fajne materiały, liczymy na więcej.

Nr 3 „E-komercyjnie.pl” -13 numer magazynu wydawanego przez największy w Polsce portal o e-commerce. 60 stron dobrej lektury dla internetowych marketingowców i właścicieli e-sklepów.

Nr 4 „Prevent Magazine” -nowy kwartalnik poświęcony zagadnieniom bezpieczeństwa w sieci. W pierwszym numerze większość materiałów porusza kwestie mocno związane z marketingiem.

Nr 5 „Mediafun Magazyn” – magazyn o social media wydawany dosyć nieregularnie przez Mediafuna czyli Macieja Budzicha.

Nr 6 „SEM Specialist” – magazyn marketingu w wyszukiwarkach, e-miesięcznik branżowy.

Nr 7 „Public Relations w Polsce” – elektroniczny magazyn stworzony w 2012 przez Polskie Stowarzyszenie Public Relations.

Nr 8 „Mensis.pl” – elektroniczny miesięcznik sprzedawców internetowych.

 

Pominąłem jakieś wartościowe tytuły? Będę wdzięczny za info.

Pozdrawiam

Jacek Lipski

PS. przy okazji przypominam, że blog „Marketing, książki i życie” ma swoją stronę na FACEBOOKU.Dołącz do 325 Czytelników i weź udział w dyskusji. Zapraszam!

Spodobał ci się wpis? Doceń autora „lajkiem”!Nie chcesz przegapić kolejnych wpisów? Zapisz się na newsletter.

Podobne wpisy:

 1. Najlepsze magazyny o marketingu, komunikacji i social media. Do pobrania z sieci. Za darmo…
 2. Komunikacja wewnętrzna – najlepsze polskie strony internetowe. Informacje dostępne w sieci. Za darmo.
 3. TOP 5 Downloads. Najlepsze raporty, opracowania i badania do pobrania w necie za darmo. Część III, wrzesień/październik 2012.
 4. TOP 10 Downloads – najlepsze raporty, opracowania i badania. Do pobrania w necie za darmo – część II, sierpień 2012
 5. TOP 5 Downloads – najlepsze raporty, opracowania i badania. Do pobrania w necie za darmo – część I, lipiec 2012

Jacek Lipski

Ekspert ds. strategii marketingowych dla MŚP w B&L Consulting. Mentor w AIP Lublin oraz współautor e-booka "Lubelskie Startupy 2015". Poprzednio Social Media & Account Manager w agencji reklamowej Vena Art, specjalista ds. komunikacji marketingowej w Żagiel S.A, oraz asystent ds. komunikacji wewnętrznej w Vattenfall Distribution Poland. Po godzinach pasjonat "creative writing", polskich kryminałów i koszykówki.

 • Karol

  Myślę, że do tej listy można dodać też e-Profit, jak i Proseed (choć już tylko w części darmowy).

  • Masz rację. Proseed miałem ostatnio w ręku (tj. na ekranie kompa), ale jeszcze nie przeczytałem. Dzięki za cynk o e=Profit, tego magazynu jeszcze nie czytałem. Dopiszę go w kolejnej edycji zestawienia.

 • Witaj,
  spośród darmowych magazynów, które traktują o szeroko rozumianej komunikacji polecam e-magazyn TurOn Magazine wydawany przez Agencję Publicon, w której pracuję. Można tam znaleźć sporo ciekawych tekstów traktujących o public relations, social media, organizacji eventów, etc.
  Niedawno wydaliśmy 4 numer. W grudniu ukaże się kolejne wydanie.

  http://www.issuu.com/publicon/docs/turnon_magazine_nr4

  Pozdrawiam,

  AG

  • Witam, dzięki za cynk. Pobrałem magazyn, zacząłem czytać i jestem pod wrażeniem. Na pewno będę stałym czytelnikiem. W listopadzie będę publikował kolejną edycję rankingu na blogu. Wasz magazyn znajdzie się w nim na czołowej pozycji.

   Pozdrawiam

 • Dobra lista, skorzystam 🙂 polecam rowniez google scholar i EBSCOhost. wiele fachowych artykolow i publikacji

  • Dziękuję. Dostałem sporo fajnych materiałów od moich Czytelników. W listopadzie będzie kolejna aktualizacja postu. Zapraszam!

 • Witaj,

  stworzyliśmy kolejny numer TurnOn Magazine. Nabieramy regularności. 🙂 Gdybyś był zainteresowany znajdziesz go na http://www.publicon.pl

  Pozdrawiam,

  AG

  • Dzięki za info. Już pobrałem. Zrecenzuję i napiszę na blogu po lekturze. Pozdrawiam, JL

 • Dziękuję za uznanie. Teraz Be Heard funkcjonuje pod nazwą Communications Worls-Polska i lada moment ukaże się kolejny numer. Tymczasem link do ostatniego numeru: http://iabcpoland.pl/uploads/IABC/Communications%20World%20Polska%202.pdf
  Udanej lektury!

  • Dziękuję za informację. Majowy nr miałem już okazję przeczytać. Czekam z niecierpliwością na kolejne wydanie. Pozdrawiam

 • Pingback: Najlepsze magazyny o marketingu, social media, e-commerce, designie i trendach. Do pobrania z sieci. Za darmo | Marketing, Books&Life()

 • jpiesiewicz

  Zgodnie z prośbą przesyłam link do kolejnego numeru Communication World Polska – udanej lektury i jak zawsze czekamy na Wasze komentarze i sugestie.
  Oto link do magazynu: http://www.communication-world.iabcpoland.pl/

  • Jacek

   Dziękuję, dorzucę link do kolejnego postu z zestawieniem.