TOP 8 – najlepsze magazyny o marketingu, komunikacji i social media. Do pobrania z sieci. Za darmo.

Data wpisu9 października 2012 Ilość komentarzy13

magazynyPierwszą listę najlepszych magazynów o marketingu, komunikacji i social media dostępnych w sieci za darmo opublikowałem w kwietniu. Za oknami już jesień, nadszedł więc czas na aktualizację. Przez ostatnie kilka miesięcy znalazłem 4 dodatkowe pozycje warte grzechu, tj. pobrania i przeczytania. Przedstawiam najnowszy ranking. Edycja druga uzupełniona. Wyłącznie polskie tytuły. Kolejność na liście dosyć przypadkowa.

 

TOP 8

Nr 1 „Kreatywny Bazar”– właśnie ukazał się 6 nr magazynu dla grafików i wszystkich zainteresowanych komunikacją wizualną.

Nr 2 „Be Heard” – biuletyn IABC Poland (Polskie Stowarzyszenie Komunikatorów Biznesowych), na razie ukazał się jeden numer (luty 2012). Fajne materiały, liczymy na więcej.

Nr 3 „E-komercyjnie.pl” -13 numer magazynu wydawanego przez największy w Polsce portal o e-commerce. 60 stron dobrej lektury dla internetowych marketingowców i właścicieli e-sklepów.

Nr 4 „Prevent Magazine” -nowy kwartalnik poświęcony zagadnieniom bezpieczeństwa w sieci. W pierwszym numerze większość materiałów porusza kwestie mocno związane z marketingiem.

Nr 5 „Mediafun Magazyn” – magazyn o social media wydawany dosyć nieregularnie przez Mediafuna czyli Macieja Budzicha.

Nr 6 „SEM Specialist” – magazyn marketingu w wyszukiwarkach, e-miesięcznik branżowy.

Nr 7 „Public Relations w Polsce” – elektroniczny magazyn stworzony w 2012 przez Polskie Stowarzyszenie Public Relations.

Nr 8 „Mensis.pl” – elektroniczny miesięcznik sprzedawców internetowych.

 

Pominąłem jakieś wartościowe tytuły? Będę wdzięczny za info.

Pozdrawiam

Jacek Lipski

PS. przy okazji przypominam, że blog „Marketing, książki i życie” ma swoją stronę na FACEBOOKU.Dołącz do 325 Czytelników i weź udział w dyskusji. Zapraszam!

Jacek Lipski

Jacek Lipski

Marketer z ponad 16 letnim doświadczeniem. Od grudnia 2015 r. działa pod marką B&L Consulting jako niezależny konsultant i szkoleniowiec w obszarze strategii marketingowych dla MŚP i startupów. Doświadczenie zdobywał również w lubelskiej agencji reklamowej Vena Art oraz w korporacyjnych działach marketingu i komunikacji w Warszawie i Gliwicach. Wykładowca na UMCS Lublin oraz WSB w Chorzowie, Gdańsku i Opolu.