Piwko z Peterem Schmeichelem!

Data wpisu17 maja 2012 Ilość komentarzy3

“Szanowy Panie, w imieniu marki Carlsberg, zapraszam na spotkanie przy piwie z Peterem Schmeichelem. Będzie to okazja, żeby porozmawiać z legendarnym bramkarzem na tematy związane z nadchodzącym UEFA EURO 2012. Zaproszenie skierowaliśmy do wybranych blogerów, którzy poruszają tematy związane z nadchodzącymi Mistrzostwami Europy, w tym zaangażowaniem sponsorów w tę imprezę i wpływem UEFA EURO 2012 na Polskę i Polaków. Czyli tych, których wizyta Petera Schmeichela i możliwość porozmawiania z nim może naszym zdaniem zainteresować. Stąd nasze zaproszenie skierowane również do Pana.” W zeszły piątek mail o takiej oto treści zawitał na moją skrzynkę emailową…

 

Nie powiem, mile połechtał moją próżność. Byłbym chyba kompletnym idiotą rezygnując z okazji spotkania legendy Manchesteru United, więc skorzystałem z zaproszenia. O moich wrażeniach przeczytasz w dalszej części postu!

 

Dla tych, którzy nie wiedzą kim jest Peter Schmeichel (nie sądzę, żeby ktoś taki się znalazł, ale strzeżonego Pan Bóg strzeże) załączam filmowy materiał edukacyjny…

Przejdźmy do rzeczy!

 

Środa. Godzina 17:00. Extra Time Sport & Music Bar, centrum Warszawy, tuż obok Metro Centrum

Popijaw piwo (Carlsberga oczywiście) i siedzę naprzeciwko legendy Manchester United i reprezentacji Danii, oficjalnego ambasadora na EURO 2012. Razem ze mną 6 innych przedstawicieli świata social media.

 

zdjęcie ze spotkania z Peterem Schmeichelem 1

Na początku spotkania Peter Schmeichel wydaje się być nieco zmęczony po wcześniejszej konferencji prasowej dla mediów tradycyjnych. Na szczęście z minuty na minutę rozkręca się coraz bardziej, sypiąc jak z rękawa anegdotami oraz wspomnieniami z lat piłkarskiej kariery.

Skoncentrowałem się przede wszystkim na słuchaniu, ponieważ Peter okazał się być bardzo otwartym i sympatycznym człowiekiem, a do tego świetnym gawędziarzem. Pomijając polskie korzenie Duńczyka (jego ojciec pochodził z Polski), Carlsbeg nie mógł chyba wybrać lepszego Ambasadora.

Schmeichel jest w rozmowie równie charyzmatyczny co na boisku. Ma w sobie coś takiego co sprawia, że ludzie po prostu go słuchają. Kiedyś obrońcy, teraz media i… blogerzy. Nieformalnych charakter spotkania i kameralne miejsce sprzyja podobnym dyskusjom. Nie trudno się raczej domyśleć co było tematem przewodnim. Futbol, futbol i jeszcze raz futbol!

 

10 rzeczy, które najbardziej zapadły mi w pamięć z 1,5 godzinnego spotkania z Peterem Schmeichelem!

  1. Niemcy faworytem Euro – według Duńczyka mają jednego z najlepszych bramkarzy na świecie i mnóstwo bramkostrzelnych zawodników.
  2. Ukraina czarnym koniem turnieju – nikt na nich nie stawia, a grają przecież u siebie…
  3. Polacy mają szansę na sukces“macie trójkę z Dortmundu”, “gracie u siebie”, ale łatwo nie będzie, bo np. Rosjanie przyjeżdżają z najlepszym od 20. lat zespołem.
  4. Anglia ma problem – ponieważ musi znaleźć sposób na zastąpienie Wayne Rooneya, pauzującego w dwóch pierwszych meczach Euro za czerwoną kartkę otrzymaną w eliminacjach.
  5. Ciepłe słowa o Wojtku Szczęsnym i Tomaszu Kuszczaku – o tym ostatnim mówił nawet, że nie dostał prawdziwej szansy w Manchesterze, bo nigdy nie było mu dane zagrać w 9-10 meczach z rzędu.
  6. Peter Schmeichel ma polskie korzenie – ale w naszym języku zna tylko słowa “dzień dobry” i “dziękuję”.
  7. Euro oznacza niewiarygodną presję – przekonamy się o tym jak tylko “cyrk przyjedzie do miasta”, a na stadionach “nie wiadomo skąd pojawią się dziesiątki tysięcy kibiców” . Dla piłkarzy na takim turnieju “kluczowy jest pierwszy mecz”. Dlaczego? Bo, gdy przegrają pierwsze spotkanie, chcąc awansować dalej muszą wygrać dwa kolejna. A presja rośnie…
  8. Najbardziej emocjonujące momenty w karierze Schmeichela – mistrzostwo Danii z Broendby, pierwsze mistrzostwo Anglii z Manchesterem United (“Czerwone Diabły” czekały wtedy na tytuł 27 lat) oraz mistrzostwo Europy z reprezentacją Danii.
  9. Alex Ferguson – u tego trenera zawodnik musi mieć charakter i mentalność zwycięzcy. Niewiarygodnie ambitny trener, chce wygrać każdy mecz. Jeżeli ktoś nie chce być zwycięzcą to Ferguson pozbywa się go z drużyny. Nie wszyscy potrafią sprostać takim wymaganiom…
  10. Sposoby piłkarzy na radzenie sobie z presją – prawdziwi zwycięzcy nie mają z tym problemu. Ważne jednak, żeby zawodnik miał swoje życie poza piłką. Peter miał rodzinę, hobby i przyjaciół spoza świata futbolu. Ponadto, zwłaszcza goalkeeper musi posiadać umiejętność zapominania o swoim błędzie, zaraz po tym jak go popełnił. Mecz najczęściej trwa przecież dalej!

 

CIEKAWOSTKA: komentarz Schmeichela o social media!

Obecnie największym problem zawodników w Premiership jest Twitter, ponieważ managerowie oraz koledzy z drużyny nie lubią zawodników, którzy sprawiają problemy swoim gadaniem. Zwłaszcza na Twitterze! Niektórzy potrafią zrobić z tego narzędzia dobry użytek np. Rio Ferdinand. Inni tacy jak np. Joey Barton notują wpadkę za wpadką. Praktycznie każdy jego wpis ściąga na niego kłopoty. “I potem dziwi się, że nie dostaje powołań do reprezentacji…”

 

Wszystko co dobre, szybko się kończy

zdjęcie Petera SchmeichelaJeszcze tylko pamiątkowe zdjęcie, uścisk ręki i do domu. Materiał na post zebrany. Laptop czeka w pogotowiu! Mała ciekawostka na koniec. Peter Schmeichel po zakończeniu kariery całkowicie rozstał się z futbolem. Jedyny sport jaki uprawia to… GOLF!

Pozdrawiam

Jacek Lipski

 

Ps. muszę przyznać, że Carlsberg, oficjalny Sponsor UEFA EURO 2012, potrafi współpracować z blogerami!

Jacek Lipski

Jacek Lipski

Marketer z ponad 16 letnim doświadczeniem. Od grudnia 2015 r. działa pod marką B&L Consulting jako niezależny konsultant i szkoleniowiec w obszarze strategii marketingowych dla MŚP i startupów. Doświadczenie zdobywał również w lubelskiej agencji reklamowej Vena Art oraz w korporacyjnych działach marketingu i komunikacji w Warszawie i Gliwicach. Wykładowca na UMCS Lublin oraz WSB w Chorzowie, Gdańsku i Opolu.