Komunikacja wewnętrzna – najlepsze polskie strony internetowe. Informacje dostępne w sieci. Za darmo.

Data wpisu17 kwietnia 2012 Ilość komentarzy7

Source of waterDochodzi dwudziesta. Właśnie skończyłem czytać książkę “Wypalanie śladów w mózgu”. Odpaliłem kompa, jednocześnie przeglądając nowego “Briefa”. Otwieram piwko, idealnie wpisując się w ten sposób w wyobrażenie byłego premiera o internautach. Na dzisiaj zaplanowałem sobie sesję poszukiwawczo-edukacyjną. Potrzebuję kilku informacji na temat komunikacji wewnętrznej. Jest późno i nie ma ochoty na zmagania z językiem Szekspira. Gdzie biją najczystsze ŹRÓDŁA WIEDZY o internal communication w polskiej odnodze internetu? Wbrew pozorom nie tak łatwo do nich dotrzeć. Oto efekt moich poszukiwań…

 

Posegregowałem najbardziej wartościowe źródła wiedzy i podzieliłem je na 3 grupy!

 

BLOGI, NEWSLETTERY i STRONY TEMATYCZNE

  • Komunikat – firmy RR Communication Consulting, zdecydowanie najlepsza i najbardziej kompleksowa strona w polskim necie poruszająca wszystkie aspekty komunikacji wewnętrznej (zwłaszcza budowanie zaangażowania pracowników), mają świetny newsletter, warto subskrybować.
  • KomunikacjaWewnętrzna.pl blog o komunikacji biznesowej.
  • KomunikacjawOrganizacji.blogspot.com – blog ekspercki Karoliny Dulink (DULNIK Communico).
  • „Komunikacja wewnętrzna” grupa na Goldenline, gdzie możesz podyskutować z praktykami.
  • Intranety.pl – pierwszy polski portal Intranetów i komunikacji wewnętrznej czyli najlepsza polska stronka o prowadzeniu intranetów (wewnętrznych portali internetowych dla pracowników), sporo wartościowych case studies.

 

BAZY WIEDZY

 

BLOGI i STRONY POKREWNE TEMATYCZNIE

  • Proto.pl – portal dla praktyków public relations, sporo wartościowych felietonów o komunikacji wewnętrznej.
  • strona i blog agencji wydawniczej Agape – fajne materiały przeważnie na temat custom publishing, warto odwiedzić oraz zapisać się na newsletter.
  • strona i blog Stowarzyszenia Prasy Firmowej – znajdziesz tam sporo newsów na temat custom publishing oraz zapowiedzi szkoleń i wydarzeń.
  • blog Bardzo HR – jeżeli interesuje Cię tematyka employer brandingu to warto zajrzeć na blog wspomnianej firmy.
  • HR Standard – strona typowa HR-owa, czasem publikuje niezłe teksty dot. komunikacji wewnętrznej.

 

Jeżeli znasz jakieś strony związane z komunikacją wewnętrzną, które nie znalazły się w powyższym zestawieniu, będę wdzięczny za „cynk”!

Życzę miłej lektury!

Jacek Lipski

 

PS. przy okazji przypominam, że blog „Marketing, książki i życie” ma swoją stronę na FACEBOOKU! Dołącz do ponad 200 Czytelników i weź udział w dyskusji!

Jacek Lipski

Jacek Lipski

Marketer z ponad 16 letnim doświadczeniem. Od grudnia 2015 r. działa pod marką B&L Consulting jako niezależny konsultant i szkoleniowiec w obszarze strategii marketingowych dla MŚP i startupów. Doświadczenie zdobywał również w lubelskiej agencji reklamowej Vena Art oraz w korporacyjnych działach marketingu i komunikacji w Warszawie i Gliwicach. Wykładowca na UMCS Lublin oraz WSB w Chorzowie, Gdańsku i Opolu.