„Webwriting. Profesjonalne tworzenie tekstów dla Internetu” Joanna Wrycza-Bekier

Data wpisu25 lipca 2010 Ilość komentarzy3
Internet wykorzystuje siłę słowa. Podobnie jak prasa czy książki. Myli się jednak ten, kto myśli że internauta czyta tak samo jak czytelnik gazet, magazynów lub książek. Internauta to raczej niecierpliwy przeglądacz, a nie czytelnik. Użytkownik sieci nie czyta, a raczej skanuje wzrokiem, dlatego tekst w internecie musi być napisany inaczej niż w każdym innym medium. Jak?


 

 

Webwriting czyli co…

Nowa dziedzina wiedzy, której w całości poświęcona jest książka Joanny Wryczy-Bekier, doktorantki w Katedrze Kulturoznawstwa Uniwersytetu Gdańskiego.

Autorka koncentruje się na sześciu kluczowych obszarach:

– wprowadzenie do webwritingu,

– dziennikarstwo internetowe,

– tekst reklamowy w Internecie,

– pisanie perswazyjnych emaili,

– Googlewriting,

– komunikat prasowy w Internecie (e-PR).

Dlaczego warto przeczytać „Webwriting…”?

Tylko i wyłącznie ze względów praktycznych. Książka zawiera absolutne minimum teorii. Autorka zrezygnowała z waty słownej na rzecz konkretów. Znajdziecie tutaj ćwiczenia do samodzielnego wykonania, print screeny stron internetowych, masę linków i bogatą bibliografię.

Polecam każdemu, nie tylko osobom zawodowo parającym się komunikacją lub copywritingiem. Każdy kto prowadzi bloga, własną stronę internetową lub bawi się w dziennikarstwo obywatelskie w sieci powinien jak najszybciej zdać sobie sprawę, że internetowe słowo pisane to nie to samo, co słowo w gazetach, dziennikach czy książkach.

PS: książka wydana przez wydawnictwo One Press.

Jacek Lipski

Jacek Lipski

Marketer z ponad 16 letnim doświadczeniem. Od grudnia 2015 r. działa pod marką B&L Consulting jako niezależny konsultant i szkoleniowiec w obszarze strategii marketingowych dla MŚP i startupów. Doświadczenie zdobywał również w lubelskiej agencji reklamowej Vena Art oraz w korporacyjnych działach marketingu i komunikacji w Warszawie i Gliwicach. Wykładowca na UMCS Lublin oraz WSB w Chorzowie, Gdańsku i Opolu.