MediaLab Lublin Battle

Ostatnie warsztaty MediaLab Lublin Battle – odsłona nr X

Ta ostatnia niedziela…Sorry, chodziło mi rzecz jasna o piątek, bo właśnie wtedy spotkaliśmy się na „mobilnych” zajęciach z Moniką Mikowską z Mobee Dick. Warsztaty stały pod znakiem niespodzianek.  Nietypowy piątkowy termin. Brak Michała i Agnieszki. Zabawa z dronem na Placu po Farze. Oswajanie aplikacji mobilnych. A na koniec wielka MediaLab Drinking Battle. I to wszystko w ciągu jednego popołudnia i wieczoru. Kto nie dotarł, ten trąba.


Poznajcie Moniką Mikowską

Niby ostatnia relacja z cyklu szkoleń, ale wcześniej ustalone zasady obowiązują. Z prawdziwą przyjemnością przedstawiam naszą trenerkę, która poprowadziła piątkowe zajęcia na MediaLab Lublin Battle. Większość z Was na pewno zna Monikę, ale na wszelki wypadek podrzucam oficjalne bio.

Monika Mikowska – obecnie współwłaścicielka agencji Mobee Dick, projektującej rozwiązania mobilne i tworzącej strategie obecności w świecie mobilnym dla największych marek w Polsce.

Ambasadorka doskonałego mobile UX design. W branży interaktywnej pracuje już 10 lat. Współpracowała m.in. z NIVEA Polska, Żabka Polska, Orange, Play, Meritum Bank, BZ WBK, Raiffeisen Bank Polska, ING Bank Polska, Wirtualna Polska, Pkt.pl, Nexto.pl, Answear.com, Masterfoods, TUI, PKP. Prowadzi blog jestem.mobi.pl .


Mobilne warsztaty

Monika ze względu na swoją specjalizację poprowadziła dla nas warsztat „Aplikacje mobilne w praktyce”.

Na początku w ramach wprowadzenia pogadaliśmy sobie o mobile marketingu w ogóle, charakterystyce polskiego rynku oraz konsumentach treści mobilnych. Muszę przyznać, że tę część zaliczyłem tylko w połowie. Spóźniłem się jakieś 20 minut, bo sam prowadziłem od rana zajęcia z uczniami i studentami na warsztatach „Rozwój w biały dzień”. Wymówka słaba, więc będę musiał nadrobić ten wstęp, jak tylko Organizatorzy przekażą nam prezentację Moniki (Michał, to do Ciebie!).

Później przeszliśmy do tematu „Mobile UX” (m.in. Human Centered Design), określaliśmy MVP produktów mobilnych oraz zakresy funkcjonalne naszych aplikacji oraz zaliczyliśmy „Wstęp do prototypowania”.  Nie będę tu zbytnio wchodził w szczegóły, bo po prostu czekam na prezkę, którą wezmę na warsztat, tak by wszystko sobie poukładać.

Teraz mogę powiedzieć tylko dwie rzeczy. Po pierwsze, w końcu chyba zrozumiałem o co chodzi z mobilem. Wcześniej olewałem sprawę, bo coroczne wypowiedzi kolejnych ekspertów, że ten kolejny rok będzie „rokiem mobile”, mocno mnie drażniły. Dopiero po zajęciach z Moniką zmieniłem zdanie. Uwierzyłem, że „mobile” to nie tylko przyszłość, ale również teraźniejszość. Można go już spokojnie traktować jako 7 medium.

Po drugie, to były w mojej opinii jedne z najbardziej przydatnych zajęć pod względem praktycznym. Właściwie to stawiam je na równi z warsztatami z Pawłem Tkaczykiem i Romanem Łozińskim.
Po części na pewno dlatego, że projekt który realizujemy opiera się o aplikację mobilną, ale nie tylko. Monika jest po prostu świetna w tym co robi i koniec kropka. Zainspirowała mnie do samodzielnych poszukiwań wiedzy w temacie „mobile”, więc księgarnie internetowe mogą już zacierać ręce. Znowu wydam sporą część wypłaty na kolejne książki i e-booki. Nie mogę już doczekać się książki „Mobile dla managerów” M. Zaremby, której publikację zapowiadała Monika. Na pewno też poszukam wiedzy na blogach, co zacząłem rzecz jasna od 2 świetnych wpisów na jestem.mobi o „Mobile-Only Users” oraz „Mikrointerakcjach”. Polecam!

Po trzecie, dostaliśmy od Moniki świetną wskazówkę dotyczącą sposobu ulepszenia naszej aplikacji. 

O, właśnie. Prawie zapomniałem, że w przerwie warsztatów też nie było nudno. Tym razem robiliśmy sobie grupowe zdjęcie na Placu po Farze. Niby nic zaskakującego, gdyby nie to że w roli fotografa wystąpił dron Marcina Wrony.

MediaLab Lublin Battle
„Medialabowe” video i case studies
Podrzucam Wam kilka case’ów i filmików rekomendowanych przez Monikę.
1. Aplikacja „Gdzie jest moja kupa” z Jaworzna – klasyczny przykład tego, że szum medialny nie zawsze idzie w parze z ilością pobrań aplikacji.
2. Promocja nowego sezonu „Gry o tron” – QR kody
3. Aplikacja mobilna McDonalds – QR kody

4. Nivea Solar Ad Charger”

5. Coca Cola Czujesz to? „Powiedz to piosenką!”


6. „How to simplify payment forms?” Luke Wroblewski


MediaLab Drinking Battle
Piątkowe zajęcia skończyły się o 22, zatem nie opłacało się już wracać do domu. Niezbyt pokaźny pub „Stacyjka” stał się areną starcia wszystkich „medialabowców”. Do tej pory zachodzę w głowę, jak my się tam wszyscy zmieściliśmy. Zapowiedziana wcześniej „drinking battle” przedłużyła się do późnych godzin nocnych. Kto wyszedł z niej zwycięsko? Rzućcie okiem na fotkę, a wszystko się wyjaśni.

MediaLab Lublin Battle

Niestety tym razem przegrałem walkę z męczącą mnie od kilku dni grypą i musiałem haniebnie i ukradkiem opuścić plac boju parę minut po północy. Mam nadzieję, że to nie była ostatnia potyczka i będę miał jeszcze okazję na rewanż.


Quo vadis MediaLabie…

Warsztatowy MediaLab dobiegł końca.  Przed nami już tylko bitwa na lajki i wyświetlenia oraz finałowa prezentacja (13 kwietnia). Niezależnie od wyniku mogę już teraz powiedzieć, że będzie mi cholernie brakowało tych sobotnich spotkań. Każde z nich, głównie dzięki niezwykłym ludziom których tam spotykałem, dawało mi „inspiracyjnego” kopa na cały tydzień. Chwała Wam za to „medialabowcy”!

Będzie mi też brakowało codziennej pracy z ludźmi z mojego zespoły, Pi razy OKO. Naprawdę nie mogłem sobie wymarzyć lepszej ekipy, która oprócz niezwykłego zaangażowania potrafiła jeszcze znosić mój ciężki charakter.  Mam cichą nadzieję, że nasze drogi nie rozejdą się tak do końca po zakończeniu projektu.


Ostatni warsztat MediaLab Lublin Battle relacjonowałem ja
– bloger II klasy, Jacek Lipski

Ps. ok, nie wytrzymałem, przepraszam. Jeżeli spodobał Wam się mój wpis, oddajcie proszę głos na projekt „CHECK-IN-LUBLIN”. Wystarczy lajk na http://bit.ly/LajkDlaCheckInLublin  oraz wyświetlenie spotu promocyjnego http://bit.ly/DebiutFilmowyTymka, w którym debiut filmowy zaliczył mój mały Synek: . Głosowanie trwa do 12 kwietnia.

Z góry dzięki.

Spodobał ci się wpis? Doceń autora „lajkiem”!Nie chcesz przegapić kolejnych wpisów? Zapisz się na newsletter.

Podobne wpisy:

  1. Pomóżcie mi wygrać MediaLab Lublin Battle
  2. „Jak mówić o mieście za pomocą danych przestrzennych” czyli warsztaty z Pawłem Jaworskim – MediaLab Lublin Battle V
  3. Prototypowanie i zabawy z Arduino czyli warsztaty MediaLab Lublin Battle VII
  4. „Grywalizacja” z Pawłem Tkaczykiem czyli warsztaty MediaLab Lublin Battle VI
  5. „Psychologia reklamy i tworzenie kampanii komunikacyjnych” czyli warsztaty z Romanem Łozińskim. MediaLab Lublin Battle IV

Jacek Lipski

Ekspert ds. strategii marketingowych dla MŚP w B&L Consulting. Mentor w AIP Lublin oraz współautor e-booka "Lubelskie Startupy 2015". Poprzednio Social Media & Account Manager w agencji reklamowej Vena Art, specjalista ds. komunikacji marketingowej w Żagiel S.A, oraz asystent ds. komunikacji wewnętrznej w Vattenfall Distribution Poland. Po godzinach pasjonat "creative writing", polskich kryminałów i koszykówki.