Check in Lublin

Medialabowa Gala Oskarowa czyli warsztaty Media Lab Lublin Battle IX

Dzisiaj na blogu relacja z zeszłotygodniowego pokazu filmów promujących MediaLab Lublin Battle. Tym razem mam dla Was niewiele słów, za to 6 super fajnych materiałów video przygotowanych przez zespoły rywalizujące w projekcie. Podzielę się też swoim przemyśleniami na temat jakości warsztatów, które prowadził Dawid Górny z włoskiej Fabrica.

Maraton „medialabowych” warsztatów, w których uczestniczę od początku stycznia br., dobiega końca. W najbliższy piątek ostatnie zajęcia z Moniką Mikowską (Mobee Dick), a później spotykamy się już tylko na finałowej prezentacji projektów (13 kwietnia br.).

Każdy z rywalizujących zespołów będzie miał wtedy okazję na pokazanie efektów swojej ponad 3 miesięcznej pracy. Szczerze mówiąc już się nie mogę doczekać, choć ciągle zastanawiam się jak opowiem o moim „CHECK IN LUBLIN” w 6 min. 40 sek. (czas „final pitchu” jest ściśle ograniczony).


Medialabowa Gala Oskarowa
Obiecałem minimum słów, przechodzimy zatem od razu do najfajniejszej części sobotnich zajęć. Przez kilka ostatnich tygodni każdy z zespołów pracował nad filmem promującym MediaLab Lublin Battle. Stawką było dodatkowe 100 punktów rankingowych. Zdobywał je zespół, którego film otrzymał największą ilość głosów od innych zespołów.

Głosowanie odbyło się od razu po zakończeniu pokazu. Kto zwyciężył? Poproszę o odrobinę cierpliwości. Najpierw obejrzyjcie filmiki. Są absolutnie fantastyczne i jak najbardziej godne waszej uwagi. Zaczynamy, kolejność zupełnie przypadkowa!


Film nr 1 – Zespół „PI razy OKO”
Dzieło mojego zespołu inspirowane nadchodzącą premierą nowego sezonu „Gry o Tron”.


Film nr 2 – Zespół „Don’t Panic”

Sonda uliczna w rytmie disco!


Film nr 3 – Zespół G4
100 twarzy Adama S. czyli filmik, który zwyciężył w sobotnim głosowaniu!


Film nr 4 – “Zespół nr 6”

Filmik w klimacie gier komputerowych!


Film nr 5 – “DeLorean DMC-12”

Nietypowa sonda uliczna na wesoło!


Film nr 6 – „Team A”
Super dynamiczne, rockowe video!

Jak Wam się podobały filmiki? Dla mnie mistrzostwo świata, więc już dzisiaj zapowiadam kolejną odsłonę. Do 29 marca br. każdy zespół musi przedstawić video promujące projekt, który realizuje. Będzie się działo, a wszystkie filmiki oczywiście zamieszczę na blogu!


Ocena warsztatów

Zastanawiacie się pewnie dlaczego ten wpis praktycznie pomija kwestię warsztatów? Poprzednie notki były wypełnione inspiracjami, pomysłami oraz wiedzą, które przekazali nam prowadzący. Szymon Kaliski, Kamil Śliwowski, Roman Łoziński, Paweł Jaworski, Paweł Tkaczyk, Anna Widera, Michał Sadowski – wszyscy poprowadzili fantastyczne zajęcia, czemu za każdym razem dawałem wyraz w postach na blogu.

Tym razem nie mogę napisać podobnej laurki. Dawid Górny (Fabrica), który prowadził z nami warsztaty na temat – właśnie, sam nie wiem o czym to właściwie było – całkowicie położył sprawę. To były zdecydowanie najgorsze warsztaty w ramach MediaLab Lublin Battle, o 5 klas gorsze od wszystkich poprzednich.

Nie wiem co były tego przyczyną. Zmęczenie? Brak praktyki w prowadzeniu warsztatów? Słabe przygotowanie? Szczerze mówiąc, niespecjalnie mnie to obchodzi. Osiągnięć i wiedzy nie zamierzam Dawidowi odmawiać, ale umiejętności jej przekazania to już tak.

Wypadło to naprawdę dramatycznie. Zajęcia prowadzone bez planu, celu, ładu i składu. Zero reakcji na znudzenie uczestników – rozmowy i chodzenie po sali (zabawa z drukarkami 3D). Dawno już nie byłem na tak beznadziejnie prowadzonych warsztatach. Wykorzystałem ten czas na nadrobienie zaległości projektowych, ale gdyby nie to, wyszedłbym po max. 2 godzinach. Mam nadzieję, że już nigdy więcej nie będę musiał uczestniczyć w podobnej mizerii.


„Medialabową bitwę” nr IX relacjonowałem ja

– „bloger II klasy” – Jacek Lipski

Spodobał ci się wpis? Doceń autora „lajkiem”!Nie chcesz przegapić kolejnych wpisów? Zapisz się na newsletter.

Podobne wpisy:

  1. Prototypowanie i zabawy z Arduino czyli warsztaty MediaLab Lublin Battle VII
  2. „Jak mówić o mieście za pomocą danych przestrzennych” czyli warsztaty z Pawłem Jaworskim – MediaLab Lublin Battle V
  3. „Grywalizacja” z Pawłem Tkaczykiem czyli warsztaty MediaLab Lublin Battle VI
  4. „Psychologia reklamy i tworzenie kampanii komunikacyjnych” czyli warsztaty z Romanem Łozińskim. MediaLab Lublin Battle IV
  5. „Budowa i promocja biznesu w sieci i nie tylko” czyli warsztaty z Michałem Sadowskim – MediaLab Lublin Battle VIII

Jacek Lipski

Ekspert ds. strategii marketingowych dla MŚP w B&L Consulting. Mentor w AIP Lublin oraz współautor e-booka "Lubelskie Startupy 2015". Poprzednio Social Media & Account Manager w agencji reklamowej Vena Art, specjalista ds. komunikacji marketingowej w Żagiel S.A, oraz asystent ds. komunikacji wewnętrznej w Vattenfall Distribution Poland. Po godzinach pasjonat "creative writing", polskich kryminałów i koszykówki.