Wielkanocne refleksje. Śpieszmy się kochać najbliższych oraz nasze życie.

5559722409_72411106e8_bCzas biegnie nieubłaganie. Życie toczy się w coraz większym pędzie. Przybywa nam lat, a wraz z tym obowiązków. Ilość informacji atakujących nas przez całą dobę przyrasta w tempie geometrycznym. Jednym słowem – nie jest łatwo! Pewnie dlatego tak bardzo cieszą nas świąteczne chwile, kiedy czas i wraz z nimi cały świat wydaje się zwalniać. Kiedy możemy w końcu odpocząć chwilę od szalonego tempa XXI – wiecznej rzeczywistości. Chwile, które możemy spędzić razem z najbliższymi pozwalając sobie przy okazji na spojrzenie wstecz i poczynienie kilku refleksji na temat naszego życia.

Jaka jest moja świąteczna myśl roku 2014? Chwilę temu przyszła mi do głowy niezbyt oryginalna trawestacja słów ks. Jana Twardowskiego. Pęd w którym żyjemy powinniśmy również rozciągnąć na tych których kochamy i na to co stanowi esencję naszego życia.


W XXI wieku śpieszmy się kochać ludzi nam najbliższych i śpieszmy się kochać nasze życie. Przy tym nie stawiajmy znaku równości pomiędzy tym ostatnim a pracą oraz wirtualną rzeczywistością. Wbrew temu co mówiła stara reklama Noki prawdziwe życie wcale nie toczy się on line. Ludzie, których kochamy, i nasze prawdziwe życie jest jak najbardziej off line.
I mam nadzieję, że takim zostanie jak najdłużej!

Kończąc ten wątek, życzę Wam w pełni off linowych Świąt, spędzonych w towarzystwie osób, które są Wam najbliższe. Niech pójdą w kąt laptopy, tablety i inne Facebooki (trzymam kciuki za Wasze epickie zwycięstwo). Nie odkładajmy tego na później. Śpieszmy się, bo te chwile szybko odchodzą…
Źródło zdjęcia: Flickr, Epic victory, Evan Courtney, Creative Commons

To pisałem ja
Podpis Jacek Lipski
Ps. Wesołych Świąt!

Spodobał ci się wpis? Doceń autora „lajkiem”!Nie chcesz przegapić kolejnych wpisów? Zapisz się na newsletter.

Podobne wpisy:

  1. Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia. Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą…
  2. Życzenia Wielkanocne
  3. „Marketing, książki i życie” – rok na nowej domenie i WordPressie
  4. 200 wpisów i 200 Fanów blogu „Marketing, Książki i Życie”
  5. Pierwsze urodziny bloga „Marketing, książki i życie”!

Jacek Lipski

Ekspert ds. strategii marketingowych dla MŚP w B&L Consulting. Mentor w AIP Lublin oraz współautor e-booka "Lubelskie Startupy 2015". Poprzednio Social Media & Account Manager w agencji reklamowej Vena Art, specjalista ds. komunikacji marketingowej w Żagiel S.A, oraz asystent ds. komunikacji wewnętrznej w Vattenfall Distribution Poland. Po godzinach pasjonat "creative writing", polskich kryminałów i koszykówki.