TOP 5 Downloads. Najlepsze raporty, opracowania i badania do pobrania w necie za darmo. Część III, wrzesień/październik 2012.

Comiesięczne zestawienie TOP 5 najlepszych raportów i opracowań dostępnych w sieci za darmo publikuję z małym poślizgiem. We wrześniu się nie wyrobiłem. Wakacje i turbulencje natury zawodowej przesunęły datę publikacji postu na październik. Nie ma jednak tego złego, co by na dobre nie wyszło. W ostatnich dniach wyszperałem w sieci sporo nowych materiałów, którymi chciałbym się z Wami podzielić. Zapraszam do lektury trzeciego, bynajmniej nie ostatniego, wydania TOP 5 Downloads. NIech wiedza będzie z Wami!

 

Trzecie zestawienie TOP 5 Downloads (wrzesień/październik 2012):

Nr 1 – w tym miesiącu na szczycie mojego prywatnego rankingu znalazła się firma Adobe z raportami „Rynek tabletów” oraz „Sytuacja na rynku reklamy online”. Obydwa opracowania są dostępne za darmo, po wstępnej rejestracji. W mojej opinii to prawdziwe skarbnice wiedzy i ciekawostek dla osób parających się social media, SEM, grafiką oraz aplikacjami mobilnymi. Więcej informacji na temat obydwu raportów oraz kilka wybranych zdjęć znajdziecie niebawem na fan page mojego blogu.

 

Nr 2 – tuż za raportami Adobe uplasował się prawdziwy klasyk czyli coroczny raport „eCommerce 2012”. Znajdziecie w nim m.in. ranking 100 najpopularniejszych e-sklepów, wyniki badania e-sklepów oraz fajne teksty o wykorzystaniu social media i Web Analitics przez sklepy internetowe.

 

Nr 3 – ostatnie miejsce na podium zajął w tym miesiącu bezpłatny poradnik dla menedżerów zarządzających relacjami inwestorskimi online. Raport opracowała agencja eFresh wraz z licznymi partnerami (np. GPW w Warszawie, IAB Polska).

 

Nr 4 – kolejna pozycja na liście przypadła „Poradnikowi dla e-commerce”. Autorem opracowania jest IAB Polska.

 

Nr 5 – to raport „W biegu” firmy Get Response dotyczący sposobów korzystania z poczty elektronicznej. Przedstawia najnowsze trendy, a także dotyka tematu popularności urządzeń mobilnych w Polsce.

 

Życzę łatwego pobierania i przyjemnej lektury. Kolejne zestawienia ukaże się w listopadzie!

Z wyrazami szacunku

Jacek Lipski

Spodobał ci się wpis? Doceń autora „lajkiem”!Nie chcesz przegapić kolejnych wpisów? Zapisz się na newsletter.

Podobne wpisy:

  1. TOP 10 Downloads – najlepsze raporty, opracowania i badania. Do pobrania w necie za darmo – część II, sierpień 2012
  2. TOP 5 Downloads – najlepsze raporty, opracowania i badania. Do pobrania w necie za darmo – część I, lipiec 2012
  3. Najlepsze magazyny o marketingu, komunikacji i social media. Do pobrania z sieci. Za darmo…
  4. Komunikacja wewnętrzna – najlepsze polskie strony internetowe. Informacje dostępne w sieci. Za darmo.

Jacek Lipski

Ekspert ds. strategii marketingowych dla MŚP w B&L Consulting. Mentor w AIP Lublin oraz współautor e-booka "Lubelskie Startupy 2015". Poprzednio Social Media & Account Manager w agencji reklamowej Vena Art, specjalista ds. komunikacji marketingowej w Żagiel S.A, oraz asystent ds. komunikacji wewnętrznej w Vattenfall Distribution Poland. Po godzinach pasjonat "creative writing", polskich kryminałów i koszykówki.