TOP 10 Downloads – najlepsze raporty, opracowania i badania. Do pobrania w necie za darmo – część II, sierpień 2012

Sierpień A.D. 2012 to autentyczny festiwal obfitości! Zamiast TOP 5 mamy TOP 10, najlepszych materiałów i raportów dostępnych w sieci za darmo. Trendy cyfrowej reklamy, reklamodawcy w blogosferze, dyplomacja twitterowa, zarządzanie wiedzą w organizacji. Chcesz wiedzieć więcej? Po prostu kliknij „Więcej”! Przed Tobą druga część cyklu postów, zapoczątkowanego w lipcu.

 

Oto drugie zestawienie TOP 10 (sierpień 20120):

 1. „Loyalty. Business Overwiew 2012” – raport na temat programów lojalnościowych przygotowany przez zespół redakcyjny „Marketingu przy Kawie” we współpracy z partnerami. Najciekawsze artykuły dotyczą wpływu mediów społecznościowych na wspomniane programy („Angażować i analizować”, „Zmiana podejścia do programów”).
 2. „Reklamodawcy w blogosferze” – raport autorstwa Blomedia prezentujący wyniki badania dotyczącego relacji na linii marki-blogerzy.
 3. „Trendy cyfrowej reklamy” – raport firmy Adobe o nowinkach w internetowej reklamie, dostępny po zalogowaniu.
 4. ” Zarządzanie wiedzą w kontekście CSR. Wyzwania, możliwości, trendy” – opracowanie Forum Odpowiedzialnego Biznesu o zarządzaniu wiedzą w organizacji, kluczowym aspekcie współczesnego biznesu.
 5. „Twiplomacy”the first-ever global study of world leaders on Twitter”, jak można przeczytać na stronie autorów z firmy Burson – Marsteller. Warto przeczytać, podobno 2/3 światowych liderów ma konta na Twitterze…
 6. „Digital Shopper Relevancy” – badanie Capgemini pokazujące obraz współczesnego konsumenta ery cyfrowej.
 7. „Nowe trendy w marketingu i komunikacji” – prezentacje konferencyjne  (m.in. Natalii Hatalskiej „Reklama 3.0”, Jana Zająca i Dominika Batorskiego) do pobrania ze strony CyfrowaGospodarka.pl
 8. „Przewodnik dla twórców reklam na Facebooku” – instrukcja obsługi opisująca jak należy tworzyć skuteczne reklamowe wpisy na Facebooku (teksty, grafiki, video, ankiety i wydarzenia).
 9. „Media społecznościowe” – opracowanie przygotowane przez serwis Interaktywnie.pl o dominujących trendach w społecznościówkach.
 10. „Kryzysy w social media” – nieco starszy raport (dopiero skończyłem lekturę) przygotowany przez AdWatch.

 

Kolejny raport z cyklu TOP 5/10 już we wrześniu. Przegapiłem jakieś wartościowe opracowanie? Skrytykuj mnie w „komentarzach”! Na pewno się poprawię…

Pozdrawiam

Jacek Lipski

Ps. jak zawsze zapraszam na stronę blogu na Facebooku. Dołącz do prawie 300 Czytelników!

Spodobał ci się wpis? Doceń autora „lajkiem”!Nie chcesz przegapić kolejnych wpisów? Zapisz się na newsletter.

Podobne wpisy:

 1. TOP 5 Downloads – najlepsze raporty, opracowania i badania. Do pobrania w necie za darmo – część I, lipiec 2012
 2. Najlepsze magazyny o marketingu, komunikacji i social media. Do pobrania z sieci. Za darmo…
 3. Komunikacja wewnętrzna – najlepsze polskie strony internetowe. Informacje dostępne w sieci. Za darmo.

Jacek Lipski

Ekspert ds. strategii marketingowych dla MŚP w B&L Consulting. Mentor w AIP Lublin oraz współautor e-booka "Lubelskie Startupy 2015". Poprzednio Social Media & Account Manager w agencji reklamowej Vena Art, specjalista ds. komunikacji marketingowej w Żagiel S.A, oraz asystent ds. komunikacji wewnętrznej w Vattenfall Distribution Poland. Po godzinach pasjonat "creative writing", polskich kryminałów i koszykówki.

 • Bardzo dobre zestawienie. Czekam na wrześniowe, mam nadzieję równie dobre :).

  • Dziękuję. Postaram się trzymać poziom. Opracowanie wrześniowe ze względu na mój długo wyczekiwany urlop ukaże się pod koniec września. Pozdrawiam.