TOP 5 Downloads – najlepsze raporty, opracowania i badania. Do pobrania w necie za darmo – część I, lipiec 2012

W necie każdego dnia pojawia się dziesiątki raportów, opracowań, zestawień, infografik i Bóg wie czego jeszcze. Coraz trudniej się w tym wszystkim połapać. W biegnącej z prędkością światła rzeczywistości coraz trudniej być na bieżąco. Nowinki marketingowe pojawiają się średnio co 5 minut. Bez wątpienia żyjemy w gospodarce nadmiaru, a nie niedoboru, informacji. Stąd pomysł na nową serię postów na blogu marketingowym „Marketing, książki i życie”. Raz w miesiącu będę wrzucał zestawienie 5 najciekawszych materiałów marketingowych do pobrania z sieci, jakie udało mi się znaleźć. Dzisiaj część pierwsza!

 

Pierwsze zestawienie TOP 5 (lipiec 2012) przedstawia się następująco:

  1. „Raport strategiczny IAB Polska Internet 2011” – kompletne opracowanie na temat polskiego rynku internetowego. Kompendium wiedzy o reklamie on line. Raport dostępny bezpłatnie, po wypełnieniu krótkiego formularza.
  2. „Reklamodawca i bloger: przelotny romans czy poważny związek?” – casebook na temat działań reklamowych w blogosferze opracowany przez Natalię Hatalską. Za pobranie „zapłacisz” tweetem albo postem na facebooku.
  3. „Angażowanie pracowników” – raport przygotowany przez serwis HR Standard. Dotyczy sposobów efektywnego motywowania pracowników, mierzenia zaangażowania. Zarysowuje wyzwania wiążące się z angażowaniem pracowników. Określa rolę managera. Raport dostępny za darmo, po uprzedniej rejestracji w serwisie.
  4. „European Communication Monitor 2012” – raport z corocznego badania m.in. na temat wyzwań etycznych, zarządzania komunikacją i social media. Free of charge!
  5. „Komunikacja firm i konsumentów w epoce cyfrowej. Nowe technologie a wykorzystanie tradycyjnych mediów” – raport MGG Conferences autorstwa Natalii Hatalskiej i Justyny Polak opisuje tendencje w nowych mediach w kontekście perspektyw marketingowych. Do pobrania bez opłat!

 

Kolejne TOP 5 w sierpniu! Przeoczyłem jakiś wartościowy dokument? Daj mi „cynk”! Z góry dziękuję!

Pozdrawiam

Jacek Lipski

Spodobał ci się wpis? Doceń autora „lajkiem”!Nie chcesz przegapić kolejnych wpisów? Zapisz się na newsletter.

Podobne wpisy:

  1. Najlepsze magazyny o marketingu, komunikacji i social media. Do pobrania z sieci. Za darmo…
  2. Komunikacja wewnętrzna – najlepsze polskie strony internetowe. Informacje dostępne w sieci. Za darmo.
  3. Co nowego na blogu w Nowym 2012 Roku?
  4. Bez endu, bez endu, bez endu…

Jacek Lipski

Ekspert ds. strategii marketingowych dla MŚP w B&L Consulting. Mentor w AIP Lublin oraz współautor e-booka "Lubelskie Startupy 2015". Poprzednio Social Media & Account Manager w agencji reklamowej Vena Art, specjalista ds. komunikacji marketingowej w Żagiel S.A, oraz asystent ds. komunikacji wewnętrznej w Vattenfall Distribution Poland. Po godzinach pasjonat "creative writing", polskich kryminałów i koszykówki.